Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rizeli Başkandan Dikkat çeken Açıklama . 9 şubat Dönüm Noktanız olsun.

08 Şubat 2019

Rizeli Başkandan Dikkat çeken Açıklama . 9 şubat Dönüm Noktanız olsun.
Yeşilay Rize Şube Başkanı Selim KANDEMİR; 

“SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN 9 ŞUBAT BİR DÖNÜM NOKTASI OLSUN” 

Dünya genelinde 1,2 milyar insan sigara kullanıyor. Tütünden kaynaklanan hastalıklar sebebiyle her yıl 7 milyon insanımız hayatını kaybediyor. Sigaranın hem kişiye hem çevresine verdiği zararlara dikkatleri çeken Yeşilay Rize Şube Başkanı Kandemir; sigara bağımlıları için 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nün bir dönüm noktası olabileceğini söylüyor.
 

Dünya Sağlık Örgütü, dünyada en büyük sağlık sorunun sigara olduğunu açıkladı. Sigara kullanımı, başta kalp ve damar hastalıkları olmak üzere; bronşların daralması sonucu akciğer rahatsızlıklarına, KOAH hastalığı gibi birçok hastalığa da neden olmaktadır. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla açıklamada bulunan Yeşilay Rize Şube Başkanı Kandemir ;” Sigara, fiziksel, sosyal ve ekonomik bakımdan yıkıcı sonuçlara yol açan ciddi bir bağımlılıktır. Ülkemizde her yıl 100 binden fazla insanımızı sigardan dolayı kaybediyoruz. Bunun yanında pasif etkilenimden doğan hastalıklar ve zararlar da ayrı bir acı tablo. Önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımı aynı zamanda birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkileyen bir bağımlılık.” dedi. 
 

Sigaradan kurtulmanın mümkün olduğunu dile getiren Kandemir; “Sigara size ve sevdiklerinize zarar veriyor. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü bu anlamda bırakmak isteyenler için bir fırsat. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan hassasiyet rica ediyoruz. Kullananların bırakmasını, kullanmayanların da daha bilinçli olarak kendileri ve sevdikleri için model olmasını, çevreye karşı da uyarıcı olmasını istiyoruz” dedi  

Yeşilay Rize Şube Başkanı Selim Kandemir, “Sigara ihlallerini kolay bir şekilde bildirmek amacıyla Yeşilay ve Sağlık Bakanlığının hayata geçirdiği Yeşil Dedektör,  mobil uygulaması 251 bin kullanıcıya ulaştı. Yeşil Dedektör, kapalı mekânlarda tütün mamulleri kullanımını ihlal eden işletme ve müşterilerin ihlallerini azaltmayı amaçlıyor. Uygulama, 2008 yılında yürürlüğe giren kapalı mekânlarda tütün mamulleri kullanım yasağına uyulmasını sağlamak, ihlallere karşı toplumda farkındalık oluşturarak tütün mamulleri kullanmayan vatandaşlarımızın haklarını korumak ve yasal hakları konusunda bilinçlendirmek amacıyla geliştirildi. Uygulama ile kullanıcı ihlal bildirimini, tek tıkla konum belirleyerek ve mekân adı seçerek bildirebiliyor. İhlal bildirimi sonrasında bildirim, Sağlık Bakanlığı’nın Yeşil Dedektör için ayırmış olduğu sisteme düşüyor ve oradan de saha ekiplerine ulaşıyor. Saha denetim ekipleri ihlal bildiriminin yapıldığı mekâna ulaşarak ihlal olup olmadığını denetleyip ve gerekli işlemi yapıyor. Bu kapsamda tütün mamulleri kullanmayan müşterilerin hakkının korunması, yasağa uyumun sağlanması yoluyla ihlallerin asgariye indirilmesi sağlanıyor. Alanında tek uygulama olan bu çalışmayla tütün ürünleri kullanmayanların hakkının korunması, yasağa uyumun sağlanması, ihlallerin asgariye indirilmesi hedefleniyor. Uygulama Appstore ve Google Play platformlarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. “dedi. 
 

Yeşilay Cemiyeti ve Sağlık Bakanlığıyla birlikte sigarayı bırakmaya yönelik olarak “Sigarayı Bırak, Hayatı Bırakma” kampanyasını hayata geçirdi. Bilimsel alt yapılı, uzman kadrolarla hazırlanan bu kampanyada bilhassa dijital medya kanalları ve kamu spotları kullanılarak sigara bağımlılığına yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor. Sigarayı bırakmak isteyenlere özel programların hazırlandığı bırakabilirsin.org sitesi yanı sıra kamu spotları da sigara bağımlısı ve sigarasız yaşam üzerinden mesajlarını veriyor. 

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI 

Paylaş
552 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rizeli Başkandan Dikkat çeken Açıklama . 9 şubat Dönüm Noktanız olsun. için 3 Yorum

  1. Vatandaş dedi ki:

    Sayın başkan yaşınız genç, işinizi de iyi yapıyorsunuz ancak şu yüz ifadesini biraz da olsa yumuşatın lütfen. Yoksa bırakın görevinizi. Halka mal olmuş kişilerin halkın karşısında bu fotoğraf dahi olsa halk güleryüzlü halinizi görmek istiyor. Gülümseyen yüzünüzü bizlerden esirgemeyin lütfen. Bu durum halkın önünde olan herkes için geçerlidir. Gülümseyelim lütfen…

  2. MUHAMMED dedi ki:

    BÜTÜN BU MADDİ ZARARLARININ YANINDA EN ÖNEMLİSİ DE HARAM OLUŞUDUR. BENCE EN ÖNEMLİ ZARARI BUDUR

  3. Vatandaş dedi ki:

    Az da olsa güleryüzlü birisi başkanlık yapsa olmaz mı Somurtkan kişiler insanların enerjisini alıyor. Bize enerji veren güleryüzlü insanlar lazım. Duyrulur
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle