Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Trump,dan Türkiye’yi kızdıracak sözler. “Brunson’ı bırakın dedim, bıraktılar”

08 Şubat 2019

Trump,dan Türkiye’yi kızdıracak sözler. “Brunson’ı bırakın dedim, bıraktılar”
Ulusal Dua Kahvaltısı’na katılan ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’yi kızdıracak sözler sarf etti. Trump, Rahim Brunson’ın serbest kalması hakkında, “Bırakın dedim bıraktılar” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump dün Ulusal Dua Kahvaltısı’na katıldı. Burada birçok konuda açıklamalarda bulunan Trump, geçtiğimiz yıl Ankara-Washington hattında iplerin kopma noktasına gelmesine sebep olan rahip Andrew Brunson’ı da etkinliğe davet etti. Trump, “Ben göreve gelmeden önce içerdeydi. Ben ‘Onu çıkarın’ dedim, ‘Onu bıraksanız iyi olur’ dedim, ve seni bıraktılar. Bu bir mucize” dedi.
Geçtiğimiz yıl Ankara-Washington hattında iplerin kopma noktasına geldiği dönemde gündem ABD’li rahip Andrew Brunson’dı… Terör örgütü üyeliğiyle suçlanan ve yargı süreci devam eden Brunson, Türkiye ve ABD arasında ciddi bir gerilime sebep olmuş ve iki ülke arasında diplomatik kriz çıkmıştı.

Brunson’ın serbest kalması sonrasında ilişkiler normale dönerken, Trump ABD’li rahibi iç siyasette kullanmaya başladı bile… Her yıl düzenlenen Ulusal Dua Kahvaltısı’na katılan Trump burada 20 dakikalık bir konuşma yaptı. Konuşma sırasında davetliler arasında yer alan Andrew Brunson da gündeme geldi.

“BU BİR MUCİZEYDİ”

Trump, Brunson hakkında, “Benim yönetimim dini inançlarından dolayı ülke dışında tutuklu olan ABD’li rehinelerin serbest kalması için uğraşıyor. Geçen Ekim ayında Türkiye ile bir anlaşma yaparak Rahip Andrew Brunson’ın serbest kalmasını sağladık. Kendisi şu an özgür ve bu sabah aramızda. Andrew neredesin? Ben göreve gelmeden çok uzun bir süre boyunca oradaydı ve ben, ‘Onu bırakmalısınız’ dedim. Daha sonra ‘Onu bıraksanız iyi olur’ dedim ve onu bıraktılar. Bu bir mucizeydi, Öyle değil mi? Birlikte çok zaman geçirdik, harika bir adam ve harika bir aile. Çok teşekkür ederim Andrew” dedi.

Trump, Brunson’ın kızının bu hafta sonu da evleneceğini dile getirirken, “Tebrikler, ben davetli miyim? Bilmiyorum, davetli miyim? ‘Evet’ diyor şimdi. Teşekkür ederim” dedi.

Yeniçağ:

Paylaş
189 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Trump,dan Türkiye’yi kızdıracak sözler. “Brunson’ı bırakın dedim, bıraktılar” için 3 Yorum

  1. Rizeli dedi ki:

    Aga racon kesti. bizimkilerin eyt uytları sökmedi. Gerçek kabadayı TRUMP’tır…

  2. Rocero dedi ki:

    Bide konuşuyorlar,biz istemezsen hiç bişey olmazmış…noooldu şimdi,bırakın demiş Trump bırakmışsiniz…hani hukukun,yargın,mahkemen vardı…hepsi iç kamuoyuna,millete nabza göre şerbet vermek…bu işler böyleyse muz cumhuriyeti yiz demek ki…(değiliz diyenlere söylüyorum)Suriye’de öyle olacak büyük ihtimalle.güvenli bölge,tampon bölge her neyse ABD. Nasıl derse,kime teslim ederse öyle…bunlarda bizi kandırıyor.turkiye ne derse o olurmuş.hazinen bitmiş.kasalarda dolar yok.varlik fonunu ipotek Edip sendikasyon kredisi arıyorsun…öte yandan yok IMF öyle yok böyle…kimi kandırıyorsunuz.akp Türkiye’yi ipotek etti.en sonunda gelip teslim alacaklar bizi bu gidişle…IMF li dönemlerden beter olacağız.trump isterse bizi batırır.bir kelimesine bakar.bunu bilin ve ona göre davranım.akp ülkeyi bitirdi.pamuk ipliğine bagliyiz.ama ne hikmetse millet inanıyor.akp kendi söylediğine inanmazken millet maalesef inanıyor.

  3. Rizelii dedi ki:

    Doğru demiş :-D. Otur otur. Kalk kalk. Bu deli ne dese bizimkiler yapıyor
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle