Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Doğu Karadeniz’in İncisi Pazar Payı Almaya Devam Ediyor

09 Şubat 2019

Doğu Karadeniz’in İncisi Pazar Payı Almaya Devam Ediyor
Doğu Karadeniz’in İncisi Euphoria Otel , Varna ve Kavala’dan Pazar Payı Almaya Devam Ediyor

Doğu Karadeniz’in turizm ve yatırım pazarında parlayan yıldızı olmayı sürdüren Batum şehri, 2018 yılında da yakın coğrafyadaki rakiplerinden daha başarılı adımlar sergileyerek,Turizm sektörüne yenilikçi yaklaşımıyla ve bulunduğu bölgedeki iklim şartlarının neticesinde oluşmuş yemyeşil peyzajıyla, uluslararası alandaki konumunu her geçen gün bir adım daha öteye taşıdıklarını belirten Selçuk inan, RizeninSesi haber sitemiz  köşe yazarlarından Güngör Öksüz’e açıklamalarda bulundu

Batum merkezli Metro Avrasya Holding’in Uluslararası Yatırımlar Direktörü Selçuk İnan, 2018 yılının Ocak ve Ekim ayları arasında Gürcistan’in 7 milyon 500 bin turiste ev sahipliği yaptıklarını belirtti. (kaynak: Gürcistan Turizm Bakanlığı websitesi), 2017 yılının Ekim ayına göre bunun %15’lik bir artış olduğunu ve bu artışın 2019 yılında %30 lara varacağını ifade etti. 

Özellikle Doğu Avrupa ve İskandinav pazarı açısından huzurun başkenti Batum’un coğrafi rakipleri olan Varna ve Kavala’dan daha iyi turistik tesis ve yatırım altyapısına sahip olduğunu söyledi. Dünya Bankasının 2018 yılında yapmış olduğu “İş Yapma Kolaylığı Açısından Ülkeler” sıralaması`na göre Gürcistan’in 6. sırada olup, vergi ve iş mevzuatı açısından yönetimsel sürdürülebilirliğin küresel ölçekte sayılı olduğu ülkelerden biri olduğunu da belirtti.


Batum’un 5 yıldızlı en büyük ve en lüks oteli olan Euphoria Otel’de Rize’nin Sesi temsilcilerini ağırlayan Uluslararası Yatırımlar Direktörü, şehrin turizm can damarı konumunda bulunan Otelin 25 Ağustos 2016 tarihinden beri misafirleri ağırladığını ve özellikle turizm talebinin yoğunluklu olarak Orta Doğu pazarından geldiğini belirtti.

2019 ve 2020 turizm yılları için yeni pazar çalışmalarının sürdüğünü ve bünyesinde 4 adet otel bulunduran Metro Avrasya Oteller Grubunun son yatırımı olan Goderzi’deki 210 yataklı 5 yıldızlı kayak merkezindeki inşaatlarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirten inan. Doğu Karadeniz pazarında Batum’un doğal güzellikleri olan manyetik özelliklere sahip kumu ve denizin önemini vurgulayarak turizmin gelecekteki seminerler ve konferanslar merkezinin Euphoria Otel olacaktır dedi..

 

Paylaş
1.101 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Doğu Karadeniz’in İncisi Pazar Payı Almaya Devam Ediyor için 2 Yorum

  1. turist dedi ki:

    burda bu kafa varken kim gelir buraya..insanlar özgür olmak istiyor..

  2. Rizeli dedi ki:

    Neden Rizwmizde böyle bir yatırım yok.Turisti bölgemize çekmek açısından önemli bir yatırım olur.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle