Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Meşhur Rize Simidine Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verildi.

06 Mart 2019

Meşhur Rize Simidine Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verildi.
RİZE SİMİDİ’NE COĞRAFİ İŞARET TESCİL BELGESİ VERİLDİ

Rize Belediyesi tarafından tescil ettirilen, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verilen “Rize Simidi” bilgilendirme programı Tuzcuoğlu Memişağa Parkında gerçekleştirildi.

Mahreç İşareti No:410 olan Rize Simidi’nin bir marka olması için bir çok çalışmanın yapıldığını ifade eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, bölgemizin önemli değerlerinden olan Rize Simidi’nin artık Rize’nin bir markası olarak anılacağını ifade etti.

Başkan Kasap, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye genelinde “Kel Simit” olarak ifade edilen Rize Simidinin kendine özgü bir kimyası vardır. Biz Belediye olarak yaklaşık bir yıl önce Rize Simidi için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurduk. Şu anda markası elimizde olan Rize Simidi’nin artık Rize’ye ait olduğu tescillendi”


“BASTON EKMEĞİMİZ DE TESCİLLENDİ”

Memişağa Parkında toplanan vatandaşlara “Baston Ekmeği”nin de tescillendiği müjdesini veren Belediye Başkanı Kasap,  Mayıs ayında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından belgesinin verileceğini belirtti.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Rizemizin diğer bir markası olan “Baston Ekmeği” tamamen Rize’ye ait bir ekmek türüdür. Hem yapılışı hem de pişirilmesi bakımından diğer ekmeklerden farklıdır” dedi.

Başkan Kasap, Rize Simidi’nin marka olmasında katkılara bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Ali Güvelioğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmasında Rize’nin unutulmaya yüz tutmuş değeri olan “Armonika”ya da bilgilendirme etkinliğinde yer veren Rize Belediye Başkanı Kasap, armonika eşliğinde herkesi horana davet etti.


Konuşmaların sonunda Rize Simidi Üretimi yapan Fırıncılara marka tescil belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Rize Simidi Tanıtım Etkinliğine Rize Valisi Kemal Çeber, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Kurum Müdürleri, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

Paylaş
104 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Meşhur Rize Simidine Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verildi. için 1 yorum

  1. MUHAMMED dedi ki:

    DOĞRU BİR HAMLE FAKAT RİZEMİZİ BU TÜR HAMLELERLE OYALAMAYIN ARTIK………
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle