Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

KEFİRİNİZİ KENDİNİZ ÜRETİN… 

07 Mart 2019

KEFİRİNİZİ KENDİNİZ ÜRETİN… 
Kefir  Kuzey  Kafkasya’da serinlemek amacıyla üretilmiş mayalı bir süt ürünüdür. Kefir  kelimesinin  Türkçe  ‘ Keyif veren ,  coşturan,   mest   eden’   anlamında   ‘Kef  veya  Keyf’ sözcüğünden türediği bildirilmiştir. 

Kefir,  çoğunlukla  çiğ  olarak,  nadiren de, çeşitli besinlere (örn., çorba ve pasta) katılarak pişirildikten sonra da tüketilebilmektedir. 

Sütün, yoğurdun kullanıldığı hemen hemen tüm gıda üretiminde kefir kullanılabilir .Halktan ısrarla kendi kefirini yapabileceği gerçeği  saklanmaktadır. Oysa ki her defasında kefir aramak, almak gerekmemektedir. Evlerde mayaladığımız  yoğurt gibi kendi kefirimizi kendimiz  cok kolay  üretebiliriz .Laboratuvar ortamında kendi yaptığım kefir üretiminden küçük bir tabloyla bunu açıklamaya çalıştım. 
 

Kefiri sizin üretmenizin en güzel yanlarından biri, keçi sütü,inek sütü,koyun sütü hatta yağlı ,yağsız süt olarakta ayrım yapabilme  şansınızın olmasıdır.  

YAPMANIZ GEREKEN TEK ŞEY BİR DEFAYA MAHSUS SADE KEFİR ALMAK. BİR SU BARDAĞI KEFİRE ORTALAMA  1 LİTRE İSTEDİĞİNİZ SÜTÜ EKLEYİP BİR  GÜN ODA ISISINDA BEKLETİN. ARDINDAN BUZDOLABINA ALIN, ERTESİ GÜN KEFİRİNİZ MAYALANMIŞ OLACAKTIR.  Laboratuvar çalışmamda elde edilen kefirin , duyusal özellikleri ve besin değerinde hiçbir değişiklik ve kayıp olmadığı anlaşılmıştır.  
 

SAAT  ISI  PH 
08.00     (1.GÜN)  19.3”  6.59 
10.00  20.0”  6.47 
18.00  22.4”  6.47 
07.00     (2.GÜN)  22.2”  6.22 
13.00  21.6”  4.71 
14.00  22.4”  4.63 
14.00 da soğutucuya alındı     
22.30  4.8”  4.57 
21.30  4.6”  4.53 
22.30  4.6”  4.48 

KULLANIMI VE HAZMI ÇOK KOLAY OLAN KEFİR;  

 • Bağırsaklardaki maddelerin küreselleşmesini önler  
 • Kansere karşı koruyucu ve kanseri geciktirici etkisi vardır  
 • Yüksek tansiyon tedavisinde yardımcıdır 
 • Mikrobik enfeksiyonlara karşı direnci arttırır  
 • İdrar yolu iltihapları tedavisinde yardımcıdır 
 • İdrarı sulandırır 
   

 • Karaciğer fonksiyonlarına yardımcıdır  
 • Mide ve bağırsak salgılarını arttırıp hazmı kolaylaştırır  
 • Bağırsak hareketlerini hızlandırır  
 • Mide ve barsak bozuklukları tedavisinde yardımcıdır 

GÜNLÜK NE KADAR KEFİR TÜKETİLEBİLİR? 

Ne kadar yoğurt yeniliyorsa o kadar tüketilebilir.  Önce   bir  çay bardağı içilip sonra miktar gittikçe arttırılabilir. Genellikle 250-1000  mL  kadar  tüketilmektedir.  Müzmin  hastalığı olan kişilerin en az bir litre kadar kullanması tavsiye edilmektedir. Tüm pasta ,börek, tatlı, çorbalar ve soslarda kullanılabilir. 

Unutulmaması gereken en önemli şey ise, hiçbir gıda maddesi tek başına tedavi edici değildir, ama tedavi süresini kısaltma,tedaviye yardımcı olma gibi çok önemli görevleri vardır.  

 

Kemal OLCAY

Paylaş
0 Kez Görüntülendi
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle