Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Ak Parti Rize merkezde Rekoru ararken, esas yarış ilçe ve beldelerde.

08 Mart 2019

Ak Parti Rize merkezde Rekoru ararken, esas yarış ilçe ve beldelerde.
Yerel seçim çalışmalarının başlamasıyla birlikte yurdun dört bir yanından seçim nabzını ölçmeye çalışıyorum. Elbette en çok ilgilendiğim illerden biri de Rize.

Rize merkezde Ak Parti en rahat seçim dönemlerinden birini yaşıyor. Muhalefetin Kenan Bıyık etrafında birleşerek tek aday çıkarma umudunu yitirmesi ve ayrı ayrı aday göstermeleri, MHP’nin de Ak Parti adayı Rahmi Metin’i destekleme kararı alması bu rahatlığın ana nedeni.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  2 Mart’ta memleketi Rize’de düzenlediği mitingdeki kalabalık adeta bir seçim galibiyeti sonrasını andırır durumdaydı.

Şimdi Ak Parti bu tabloyu rekor oya dönüştürmenin hesaplarını yapıyor ancak ortada geçmiş yılların coşkulu çalışmaları yok. Yine geçmiş yıllarda olduğu gibi hiçbir parti havada uçuşan vaadlerde bulunmuyor.


Muhalefet partilerini bu konuda anlayabilmek mümkün. Zira kazanma şanslarının hiç olmadığı bir seçimde kuru vaadlerle halkın kafasını şişirmek istemiyorlar. Muhalefet genelde Rize’deki olumsuzluklar üzerinden söylem geliştirerek, Ak Partinin oylarının düşmesi için çaba sarfediyorlar.

Garip olan; Ak Partinin seçimi kazanmanın ardından şehri parmakla gösterilecek bir şehir haline getirmek için neler yapacakları konusunda dişe dokunur, tatmin edici şeyler söylememesi. Kuşkusuz bunda geçmişte vaad edilen şeylerin yerine getirilememiş olmasının etkisi büyük.

Vatandaş, şehrin arzu edilen hale gelmesi için gerekli olan hizmetlerin belediye imkânlarıyla yapılmasının imkânsız olduğunun iyice farkında olduğu için, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingde neler vaad edeceğini merak edip miting alanını doldurmuştu.

Önceki seçimde yerel siyasetçiler tarafından yapılmış olan vaadlerin yerine getirilmemesinin faturası belediye başkanı Prof. Reşat Kasap’a kesilmiş olsa da halk ondan ziyade ona gerekli desteği vermediğini düşündüğü siyasileri suçluyor.

Başkan Kasap, yeniden aday gösterilmemiş olsa da insan olarak hemen herkesin doğruluk, dürüstlük açısından takdir ettiği bir isim. Göreve geldiği ilk gündem beri hak, hukuk konusunda hassasiyet gösteren bir isim olduğu gibi şeffaflığı da öne çıkaran bir isim. Rize Belediyesi halka şikayet ve eleştiri imkanı veren belediyenin internet sayfaları aracılığıyla halkın açıktan belediyeye talep ve şikayetlerini eleştirmesine imkan  sağlıyor. Hangi belediye başkanı kendini eleştiren yorumları sayfasında tutar, kendini yapılan eleştirilere hoşgörüyle bakar?


Başkan Kasap’ın başkanlığı sona erse de takdir edilen kişiliği nedeniyle gelecekte  önemli makamlarda değerlendirilmesi söz konusu.

Bir kaç şey de ilçe, belde seçimleriyle ilgili söylemek isterim; Bazı yerlerde kıyasıya bir yarış var. Halk kimi yerde CHP’nin, kimi yerde ise MHP’nin seçimlerden birinci parti olarak çıkacağını öne sürüyor.

Velhasıl ilçe ve beldelerde seçim heyecanı merkezdeki seçim heyecanından çok daha yüksek…

Hakkımızda hayırlısı…

Adnan ONAY

Paylaş
1.679 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Ak Parti Rize merkezde Rekoru ararken, esas yarış ilçe ve beldelerde. için 11 Yorum

 1. zikri dedi ki:

  niye vaad etsin rizeli memnun isterse dolar 20 olsun gene ses çıkarmazlar hepsinin işi var aşı var demek.

 2. emekli öretmen dedi ki:

  Siz Rize ile övünürken bizler Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Denizli ve Aydın da Millet ittifakı olarak öndeyiz. Bursa şu anda eşitlendi, fark kapandı ve Millet ittifakı hızla yükseliyor. Kaynak Avrasya Araştırma merkezi…
  Beka halkta tutmadı. Çünkü kurucu Liderimiz Atatürk ölünce bile beka sorunu yaşanmamıştı, Güçlü ordumuz var yine yaşanmaz. Belediye başkanları devleti yönetmeyecek ki.. İstanbul İmamoğlu kazanınca işgal mi edilecek? Bu ülkenin birinci sorunu geçim sıkıntısıdır, Halk pazardan bişey alamıyor. Tencere kaynamıyor. Döviz 5’in altına düşecek dediler 6 ya dayandı. Üretmeden, ithal ederek fiyatları frenleyemezsiniz. Nasıl ki balık bol tutulunca fiyatı ucuzluyor, sebze de öyledir. Üretim çok olursa ucuzlar. Tohumluk papates 6 tl olursa, bide üstüne gübrenin tonu 2 bin tl ye çıkarsa çiftçi üretmez Mazotu saymadım bile… Tarımda kendi kendine yeten ilk 7 ülke arasındayken ak parti politikalarıyla samanı bile ithal eder olduk Bir çok konut yaıldı ama sonuç; Bankalar emlak zengini oldu Bankaların eline geçen konut sayısı müteahhitlerin ellerindeki konut sayısından fazla… (16 bin konut). Evet bankalar iflas etmiyor şimdi ama daha kötüsü oluyor. Vatandaş iflas ediyor.

  Halk bu haldeyken Suriyelileri besleyip durun.

 3. AHMET YILMAZ dedi ki:

  ÖNCEKİ SEÇİMLERDE VAAD ETTİLER DE, YAPTILAR MI? ON TANEDEN BELKİ BİR TANESİNİ

 4. Cemal UZUN dedi ki:

  En az 5 ilçe veya belde belediyesi Ak Patinin elinden kayacak ve güzel de olacak

 5. Anonim dedi ki:

  ne vaadi oylar cepte nasılsa…trabzondaki vaatleri görün.

 6. Mapavrili dedi ki:

  Çayelinde Mustafa Baltacı ile rekor kesindi yalnız Hayati Yazıcı’nın sözleri biraz düşüş oluşturur. Ama yine de Rekoru ya Baltacı kıraar ya da Rahmi Metin. Çayelinden selam olsun.

 7. Nuri dedi ki:

  Kimse rekor filan beklemesin oyum iyi partiye kimin fetoyla hdpyle iş tuttuğunu bu millet hala göremiyorsa ben vicdanen rahat edip oyumu vereceğim

 8. Ali Semiz dedi ki:

  HAYATİ YAZICI DEDİ YA, YAPAMADIĞIMIZ ŞEYLERİN SÖZÜNÜ DE VERMEDİK. YAPMADILAR VE SÖZÜNÜ DE VERMEDİLER

 9. TEMEL BÜYÜK dedi ki:

  RAHMİ METİN’İN ŞAHSINA HİÇ KİMSE BİR ŞEY DİYEMEZ FAKAT MENSUBU OLDUĞU PARTİ RİZEMİZİ ADETA BİTİRDİMADDİ VE EN ÖNEMLİSİ DE MANEVİ YOZLAŞMA İLERİ DERECELERDE. RAHMİ METİN’İN BU KONUYA EL ATMASINI BEKLİYORUZ

 10. Rocero dedi ki:

  Rize’de akp ye rekor çıkmaz.secimi tabii ki kazanacak.ama Türkiye rekoru hayal…(merkez için söylüyorum)miting kalabalığı ilçe ve beldelerden taşinmiş…Rize siyasetçiye karşı tepkili olduğundan ilgisiz.gerceklesmeyecek vaatlere de karnı tok.ama seçimle çok ilgili.hatta sabirsizca bekliyor.vatandas ekonomisini oylayacak.yerel seçim olduğu halde vatandaş genel seçim gibi bakıyor.tum yönlendirmelere, oluşturulan algıya ragmen çok güçlü sonuç olmayacak.tepki oyları öteye beriye savrularak…(öte beri başka partiler)alakasız yerlere oylar gidecek…esas karne notları Ankara,İstanbul,İzmir ve güney doğudan gelecek.ak parti için en buruk yerel seçimdir bu…

 11. Sabri Turaboğlu dedi ki:

  Ne vaatte buluncaklar ki Rize şehri 4*4 lük değil 8*8 lik. Bir terminal binamız var akıllara zarar yağmur yağınca oltanı al balığa git. Bir ovit tünelimiz var tünel e ulaşmak için helikopter 🚁 lazım. Bir çarşı trafiğimiz var limandan başlıyor sanayi e kadar halkın cebinde ekmek alacak para yok yetkili arkadaşlar kenevir ipinden çanta dağıtıyor içine ekmek koyarsın diye… Ben çantaya veya poşete para veririm biri o poşetin içini doldursa…. vs…vs
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle