Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rizeli TURAN’ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi.

08 Mart 2019

Rizeli TURAN’ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi.
Rize Merkez Selimiye nüfusuna kayıtlı olup Ankara’da ikamet eden  Tamer TURAN’ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiş dedirtecek cinsten.

2016 yılında ilk satıcısının NOTER satışı ile sattığı bir aracı yine noter satışı ile satın alan Turan, aracın ilk satıcısının aracını Noter satışı ile satmış olmasına rağmen araca çalıntı kaydı koydurması ile başlayan serüven 2,5 yılın sonunda aracın teminat karşılığında ilk sahibine verilmesi ile sonuçlandı. Mahkeme süreci ise halen devam ediyor.

Son mahkemede verilen kararın ardından şaşkına dönen Turan , sitemize gönderdiği yazılı bir açıklama ile maddi ve manevi olarak mağdur edildiğini ve itibarının zedelendiğini ifade ederek Başta sayın cumhurbaşkanı olmak üzere Bakan ve milletvekillerinden yardım istediğini ifade etti..
İŞTE KONU İLE İLGİLİ TAMER TURAN’IN YAZILI AÇIKLAMASI.

2016 yılında İstanbul ilinde bir araca Müşteri olarak oldum satıcı ile fiyat konusunda da telefonda anlaştık  Yalnız araç Ankara’ya gelirse alabileceğimi  söyledim,  şahıslarla gelmeleri konusunda da anlaştık. Araç gelmeden önce ruhsat bilgilerini bana ilettiler  bende aracı sigortacıma sorgulattım ve herhangi bir sorun olmadığını öğrendim.

Ertesi günde İstanbul’dan 3 kişi arabayı  Ankara’ya getirdiler, bende aracı tekrar özel bir test merkezinde test yaptırdım orada da problem çıkmadı. Akabinde notere gittik paranın 125.000 TL.’nı  elden verdim, noter kamera kaydında sabittir. Kalan 25.000 TL. kısmını ise şahısların verdiği Banka İBAN numarasına  EFT yaptım,  alışveriş bu şekilde tamamlanmış oldu.

3 gün sonra plaka değişikliği ve ruhsat alma işlemi için gittiğim Ankara trafik tescil şube Müdürlüğünde,  bana, aracınızda üzerinde İstanbul ilinden çalıntı kaydı olduğunu söylediler. Ankara Emniyeti beni bağlı bulunduğum karakola satın aldığım araçla gidip ifade vermemi istedi. Bende sabah  gittiğim karakola müşteki şikayetçi sıfatıyla verdiğim ifadeden sonra 4 saat üzerine İstanbul’daki Çağlayan Adliyesindeki müracaat savcısının hiçbir yazılı evrakı olmaksızın sözlü olarak Aydınlıkevler polis merkezine verdiği talimatla aracı yargılama sürene kadar yediemin parkına çekilsin talimatıyla araç elimden  alındı.
Daha sonra soruşturma savcısı belli oldu ben çağrılmadığım halde İstanbul’a gidip soruşturma savcısından  aracımı yaklaşık 6 ay boyunca yazılı ve sözlü olarak istedim . Aracın son maliki olmama rağmen yargılama sürene kadar teslimini sağlayın dedim ama aracı bana vermediler.  Araca çalıntı kaydını ben koymadım vb. bir şeyler söyleyerek kaydı İstanbul Şehremini polis merkezi koydu dedi. Daha sonra öğrendim ki aracı ilk satan Fatih Koç adında bir doktor 200 km’de aracı noterde satmış paramı aldım demiş, sonrasındaysa karakola gidip aracımı sattım paramı alamadım bu suretle araca çalıntı oto kaydı açıp benim mağdur olmama sebep olmuştur.

Soruşturma savcısı soruşturma bitiminde beni müşteki (mağdur) yapıp ilk satan kişiyi de yani Dr.Fatih Koç’u da aynı kategoriye  koyup dosyayı 10.ağır cezaya göndermiştir. Yaklaşık 2 yıla yakın süren bu davada mahkeme savcısı birçok celsede mütalaasında araç ruhsat sahibine teslim edilsin demesine rağmen 8. celsede mahkeme heyeti aracı ilk satan kişiye araç bedeli kadar teminat verilmesi şartı ile  yediemin parkından almasını yargılama bitene kadar Fatih Koç’un kullanmasına   hükmetmiştir.

Oysaki adıma kayıtlı bu aracın 3. iyi niyetli son Sahibi benim.Bana teslim edilmeyen aracım, ilk satan kişiye teslim ediliyor.  Bu zaman zarfında ben avukatımı dahi değiştirdim  2.5 yıl boyunca sürekli işimi bırakıp Ankara’dan İstanbul’a sürekli bu davayı takip ettim maddi manevi çok yıpratıldım oysaki benim alışverişim  Ankara’da oldu bunun İstanbul ayağını bilme gibi bir şansım ve imkanım yoktur.

Şimdi Buradan tüm hukukçulara aşağıdaki soruları sormak istiyorum.

1-  Aracı noter satışı ile satan ve sattıktan 3 gün sonra paramı alamadım diyen Fatih Koç’un şikayeti ile 3. kişiye satılan bir araç nasıl bağlanır. Şayet parasını alamamışsa şikayet edeceği konu alacak  konusu olması gerekmez mi?

2- Bu ülkede  alışveriş yapan en azından otomobil alan kaç kişi araç alırken satıcıdan sabıka kaydı istemektedir. Yasalarımıza göre NOTER satışı ile araçlar resmiyette el değiştirmiyor mu. Ben ilk satıcının parasını alıp almadığını sorgulamakla mükellef miyim.?

3- Ben Ankara’da yaşayan aslen RİZELİ olan bir insanım. Ankara’da  Rize ile ilgili çeşitli Dernek ve  Federasyonlarda görev aldım ve halen bazı sivil toplum kuruluşlarında görevlerime devam etmekteyim.  Bu olayın bu duruma gelmesi ile birlikte benim maddi kaybım bir tarafa itibarımı kim geri verebilecek.

Ankara’daki Çevresinde ve memleketim Rize’de çok basit bir araştırma ile nasıl bir insan ve aile mensubu olduğumuz kolaylıkla tespit edilebilecektir. Bu aşamada arabamızın bize verilmemesi ile her ne kadar mahkeme sonuçlanmamış olmasa bile şahsım ve ailemizin  kamuoyu nezdinde adeta sahtekar ve dolandırıcı gibi algılanmamıza sebebiyet verilmiştir.

Bu ülke de namuslu insanlara bu kadar azap çektirmeye kimin ne hakkı ve haddi vardır.

Şayet ben suçlu isem ard niyetli ve yasalara aykırı bir iş yapmış isem değil aracımı tüm mal varlığımı alın. Ama tüm işlemleri yasalara uygun bir şekilde  yapılan bir satış işleminin ardından maddi ve manevi olarak mağdur ediliyorsam burada hukuktan bahsetmenin  imkanı yoktur.

Yüce Türk Adaletine sonuna kadar güveniyorum. Ancak gecikmiş Adaletin de adalet olmayacağı tüm hukukçuların ve Adalete inanan insanların kabul edeceği bir gerçektir.

Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza ,  Sayın Adalet Bakanımıza ve bir Rizeli olarak Hukuk insanı Sayın Hayati Yazıcı ve İlimizin milletvekilleri  Osman Aşkın Bak ve Muhammed Avcı’ya seslenmek istiyorum.

Ben hırsız değilim , BEN SAHTEKAR DEĞİLİM. 2.5 yıldır mahkemelerde haklılığımı ispatlamaya çalışıyorum ancak gelinen şu aşamada aracımı alamadığım gibi itibarım da zedelenerek maddi ve manevi olarak mağdur edilmiş durumdayım.

Yukarıda da söylediğim gibi gerçekten suçluysam aracımı ilk sahibine verilmesini peşinen kabul ediyorum. Yok suçlu değilsem de mağduriyetimin giderilerek aracımın tarafıma verilmesi için Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum.  Aracım otoparkta her gün değer kaybederek deforme olurken  şimdi de bana göre teminatla da olsa  haksız bir şekilde ilk sahibine veriliyor.

Ben derdimi başka kime anlatayım.

HATIR, TORPİL DEĞİL SADECE ADALET İSTİYORUM

Tamer TURAN – 0532 501 53 88

Paylaş
4.848 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rizeli TURAN’ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. için 8 Yorum

 1. Kanbozlu dedi ki:

  Hemşerim çok geçmiş olsun. Sen hatayı elden para vererek yapmıssın kardeş.direk reise ulaşmaya çalış onun haricinde sen bu işi çözemezsin ve uğraştığın kişilerin şebeke olduğu ap açık ortada

 2. Anonim dedi ki:

  burda yazılanlara bakıldığında , bu devletin hakimine savcısına noterine polisine güvenemeyeceksek mal alırken , başımıza bişey geldiğinde nereye gidelim , nerden evrak alalım.

 3. Salıh Cebir dedi ki:

  Cok gecmıs olsun kardesım ınsaallah amacına kavuşursun İstanbul da Salih Cebir

 4. Ejder dedi ki:

  O zaman geçmişte sattığım tüm arabalara paramaı alamadım diye dava açıp arabaları geri alayım.haZır emsal mahkeme kararı da var.ne günlere kaldık.

 5. Özkan dedi ki:

  Adalet bunu sayın savcının sayın hakimin dosya raflarda yatır hiçbir araştırma yapma kameralar önünde adam parasını vermiş benim anladığım bu dava ürün körün araştırılmış gerisi boş geçmiş olmasın kardeşim sesini duyur böyle biz haklının yanındayız

 6. Kemal Turan dedi ki:

  Geçmiş olsun Tamer. Para ödeyerek satın aldığın otomobilini parasını alarak satan kişi mahkeme ara kararı ile binecek. Hukuksuzluğun böylesi hiç görülmemiştir. Hani Medeni kanun nerde. Kendinden beklenen özeni göstermeyen kimse iyiniyet iddiasında bulunamaz. İddia sahibi hakkını dayandırdığı olguların varlığını ispatla yükümlüdür. Herkes haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorundadır. Ara karar ile aracını başkasına veren ağır ceza mahkeme heyeti bu kanunları hiçmi okumadı. Noterde muvazaalı satış yapmış bu doktor kendi yaptığı muvazaasından nasıl yararlandırılır. Devir püş devridir dikkat edelim. Selamlar

 7. Adnan dedi ki:

  Çok geçmiş olsun hemşehrim umarım sesini duyar adaletin tahsisi için uğraşır vekillerimiz

 8. Cahit Terzi dedi ki:

  Üzüldük
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle