Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

RTEÜ’den Rize’nin kaderini değiştirecek iki yeni proje daha

08 Mart 2019

RTEÜ’den Rize’nin kaderini değiştirecek iki yeni proje daha
RİZE Recep Tayyip Erdoğan (RTEÜ) Üniversitesi, TÜBİTAK ile birlikte yürüteceği KAMAG 1007 projesi ile “Çay Gen Havuzu” oluşturulurken; Türk Alman Üniversitesi ile de ortak Teknoloji Geliştirme Bölgesi kuracak.

RTEÜ ve TÜBİTAK’ın birlikte yürüteceği KAMAG 1007 projesi kapsamında biri Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde iki adet Çay Gen Havuzu kurulacak ve 2000 adet genotip taranarak Siyah, Beyaz, Yeşil ve Oolong çay çeşitleri geliştirilecek. Diğer bir proje ise RTEÜ ile Türk Alman Üniversitesinin ortak kuracağı Teknokent olacak.
KAMAG 1007 projesi ile ilgili RTEÜ resmi sayfasından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TÜBİTAK ve Üniversitemizin birlikte yürüteceği KAMAG 1007 projemizi de Sayın Cumhurbaşkanımız duyurdu. Sayın Cumhurbaşkanımızın duyurduğu proje kapsamında biri Üniversitemiz bünyesinde iki adet Çay Gen Havuzu kurulacak ve 2000 adet genotip taranarak Siyah, Beyaz, Yeşil ve Oolong çay çeşitleri geliştireceğiz” denildi.
RTEÜ ile Türk Alman Üniversitesinin ortak kuracağı Teknokent’ten de bahsedilen açıklamada “Kurulacak olan Teknokent ile ilgili Üniversitemiz Zihni Derin Yerleşkesinde 3506 metrekare arazi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tahsis edildi. Yine İstanbul’da Çekmeköy sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 60 dönümlük arazi de Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulmak üzere iki üniversiteye tahsis edildi. Bu sayede iki farklı yerde Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edilerek Üniversitemiz ile Türk Alman Üniversitesinin ortak Teknokenti kurulmuş olacaktır” ifadelerine yer verildi.

Paylaş
1.784 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

RTEÜ’den Rize’nin kaderini değiştirecek iki yeni proje daha için 18 Yorum

 1. Rizeli dedi ki:

  Rektöre bir sorum olacak “Balıklara Kuran okunan bir bilimsel araştırma projesi” RTEÜ’de yürütüldü mü? Özge hanım, esas Rize’yi uçuracak proje odur. Sonuna kadar desteklenmelidir….

 2. Çay dedi ki:

  Çaykur un çay araştırma enstitüsü var, çay a ne faydası olmuştur. sadece ekabirlerin gelen misafirlerini gezdirdiği, çay ziyafeti yeri turistik yer olmaktan başka… çay ın sorunu depolardaki kuru çayı pazarlamaktır..2 senelik kuru çaylar depolarda bekliyor. devletin varlık fonu çaykuru desteklemese ne olurdu çayı hali?

 3. rizenin sevenleri dedi ki:

  rizenin rizemiz cayimiz evli niyetimiz ancak böyle güzel çalışmalar ile ayakta durur. siyaseti yok sadece akademik ve araştırmacı gençlerimizin sahiplenmesi ile olacak bu işler. tebrik ediyor çalışmalarınız hız ve destek alması dualariyla saygilarimizi sunuyoruz sayın rektorumuz bir cayci olarak sizlerin çalışmalarınızı sonuçlanmasını bekliyoruz

 4. dincer dedi ki:

  üniversitemizin ve değerli rektorumuzun çaya vermişolduğu bu önemli akademik çalışmaya destek olmamız gerekir. neden? rizeli tek çeşit gübre ile her noktada verim istiyor farklı genler araştırılarak farklı genlere sahip gübre ile verim 100 de 100 e cikablilir

 5. Şeref DEMİRCİ dedi ki:

  ÜVİVERSİTENİN PROJELERİNDEN BİR TANESİ, ÜNİVERSİTEYİ RİZEDEN AYRIŞTIRMAK, ŞİMDİYE KADAR DA BUNDA BAŞARILI OLDU. SONRASINI RİZENİN YÖNETİCİLERİ BELİRLEYECEK

 6. Kâmil Uzun dedi ki:

  Şaban hocaya verilecek cevabınız yokmu üniversite yönetimi? Buda gösteriyor ki, adam gerçekten haklıymış! Onun için Rizeli olayı, hoca gönderildikten sonra anladı

 7. alican dedi ki:

  RTEÜ’ün Rize’nin kaderini değiştiren eski projeleri hangileri ki yeni iki tane daha eklenmiş.

 8. Özge dedi ki:

  Rizeli uzaya çoktan çıkmış, senin habarın yok…

 9. ADSIZ SERDENGEÇTİ dedi ki:

  Her şey çok güzelde,
  Kim ne iş yapar karıştı.

 10. Rizeli dedi ki:

  Kader diyemezsin Rizeli sen kendin ettin..

 11. Yunus BÜYÜK dedi ki:

  GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLME SIRASI KİMDE ACABA

 12. Özge dedi ki:

  Bence belediye başkanı yada vali sayın hocamız olmalı
  Rize yi uzaya çıkaracak adamdır. Hocamız
  yeni projeleri umutla bekliyoruz

 13. Anonim dedi ki:

  Hayret İstanbul Çekmeköy’ü Trabzon’la karıştırdılar sanırım. Teknoloji Geliştirme Bölgesi Çekmeköy’e değil Trabzon’a yakışırdı. Nede olsa Rize’de arazi kalmadı. İlçeler dahil.

 14. merkez dedi ki:

  Çay a bir faydası olacağı yok kendi adamlarına , yakınlarına kaymaklı istihdam sağlar. maliyetide çay mustahsilinden fatura edilir. önemli olan çaykur depolardaki çayın satışını, yurt dışına ihracatını sağlamaktır. RTEÜ nün çalışması varmı ? haber değeri ihracatın olur.

 15. AHMET KARA dedi ki:

  DOSTLAR ALIŞ VERİŞTE GÖRSÜN, GÖSTERMELİK İŞLER

 16. Anonim dedi ki:

  Haberi bi okuyun lütfen muhteşem bir proje ilimizin ilerki yarınları için düşünülen rizelilerin hayat bulacağı proje emeği geçenleri şükranla anacak gelecek neslimiz

 17. Tarafsız dedi ki:

  Yahu bırakın bu hikaye anlatmayı. Bugüne kadar ne yaptınız da şimdi projeci oldunuz başımıza.
  Çay Gen havuzu kurulacak. Gübrenin tonu 2300 tl olmuş. Bunun için bir çalışma yapsın Üniversiteniz. Milletin yararına bilimsel bir çalışma var mı?

 18. Hakan Arıkan dedi ki:

  KArdeşim şu Rizeliye artık masal anlatmayın. Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi sadece Trabzonluların kaderini değiştirir, onları işe alır istihdam eder, onları iş sahibi yapar, görevde yükselmelerini sağlar. bugüne kadar Rize için, Çay için, Vampir Güve için ne yaptı ünifersite.
  Şu Rizeli masallara inanmıyor!
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle