Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de “Bir Yol Hikayesi”

10 Mart 2019

Rize’de “Bir Yol Hikayesi”
Bir Yol Hikayesi, Ovit Tünelinin 83 Yıllık tarihi Serüveni Okuyucularıyla Buluştu 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Ebruli yaşam ve Sanat Derneğinin düzenlediği etkinliklerde, Rize’yi Rize yapan Efsane Başkan merhum Ekrem Orhon’un 1936 yılında 83 yıl önce İllinois Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünde tamamladığı yüksek lisans tezi Bir yol hikayesi Ovit, okuyucularıyla buluştu<


/span> 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Ebruli yaşam ve Sanat Derneğinin düzenlediği etkinliklerde, Rize’yi Rize yapan efsane Başkan merhum Ekrem Orhon’un 1936 yılında 83 yıl önce Illinois Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünde tamamladığı yüksek lisans çalışması, Rize Erzurum karayolunun planlanmasıyla ve çeşitli yol yapım metotlarının detaylı olarak incelemektedir. 

Amerika Birleşik Devletlerinde uygulanan yol yapım metodları bakım yöntemleri ve karayolu malzemeleri ve bileşenleri incelemeleri testleri ve sonuçlarını içermektedir.


 

Yapılan bu test çalışması Ulaştırma mühendisliği açısından incelenmesi gereken önemli bir eser olmakla birlikte, içerdiği teknik bilgileri ve detaylarının yanısıra, Rize Erzurum Karayolu’nun tarihsel sürecine toplumsal ve politik açılardan diğerine ışık tutmaktadır.  

Böyle önemli bir eseri yakın bir zamanda,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği talimatlar doğrultusunda yapımına başlanan ve geçen yıl ulaşıma açılan OVİT tünelinin tarihi serüvenine ışık tutan güzel bir eseri okuyucularıyla buluşturan araştırmacı yazar Recep Koyuncu ve merhum Ekrem Orhon’un kızı Cayhan Orhon Dervisoglu ‘nun katıldığı imza gününde “Bir yol hikayesi Ovit ” kitabını,  Cayhan Orhon Dervisoglu ve Araştırmacı Yazar Recep Koyuncu  imza gününe katıldı.


 

İmza gününe Ak Parti Rize Belediye Başkan adayı Rahmi Metin,  bazı STK başkan ve yöneticileriyle,Rizeye gönül vermiş çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı 

Osman Köseoğlu 

 

Paylaş
541 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle