Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de yaşayan Dünyanın dört bir yanından kadınlar katıldı.

10 Mart 2019

Rize’de yaşayan Dünyanın dört bir yanından kadınlar katıldı.
RİZE İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRÜLÜĞÜ TARAFINDAN “DÜNYA KADINLARIYLA KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Rize İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Rize’de yaşayan farklı ülkelerden göçmen kadınlarla STK başkanı, muhtar, akademisyen ve idareci kadınların buluştuğu “Dünya Kadınlarıyla Kadınlar Günü Programı” düzenlendi.

Suriye, Lübnan, Türkmenistan, Gürcistan, Endonezya ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi ülkelerden kadın misafirlerin bulunduğu programda ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan savaş mağduru kadınların göç yolculuğunda yaşadıkları sorunlardan bahsedildi.


Programın açılış konuşmasını yapan Rize İl Göç İdaresi Müdürü Mürüvvet Serap AYDIN, Dünyada en çok göç alan ülke olarak 4.7 milyon göçmene ev sahipliği yapan Türkiye’de bu sayının yaklaşık yarısını kadınların oluşturduğunu ve Dünya’da göçün görünmeyen en ağır yükünü kadınların taşıdığını belirtti. Bir kadının yerinden yurdundan ayrılırken kimliğini, anneliğini, geride bıraktığı evinin sorumluluğunu ve acısını sırtlanıp göç etmek zorunda kaldığını belirten AYDIN, Her ne sebeple olursa olsun yüzyıllardır göç yolculuğuna ev sahipliği yapmış Türkiye için farklı kültürlerin bizi biz yapan zenginlik kaynağımız olduğunu, bu nedenle zenginliğimizi pekiştirmek, birbirimizi daha iyi anlamak için daha fazla bir arada bulunmamız gerektiğini ifade etti.


Farklı ülkelerden kadın konuşmacılara da yer verilen programda göçmen kadınlar, göç yolunda yaşadıkları zorluklardan bahsederek bütün dünya kadınlarının yüzünün güldüğü bir dünya temennisinde bulundular. Program kahvaltı ikramı ve kadınların dilek ve temennileriyle sonlandırıldı.
Paylaş
491 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle