Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de konuştu. Cemaatinin dediğine göre karar verenler yargıdan temizlendi

12 Mart 2019

Rize’de konuştu. Cemaatinin dediğine göre karar verenler yargıdan temizlendi

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ’nün yargıyı kendi ideolojik amaçları doğrultusunda bir silah gibi kullanmaya çalıştığına şahit olduklarını belirterek, “Anayasa’ya değil; kendi ideolojisine, kendi düşüncesine, kendi cemaatinin dediğine göre karar veren bu güruh, yargıdan temizlendi” dedi.

Rize’de, Adalet Eğitim Merkezi açılış töreninde konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ’nün yargıyı kendi ideolojik amaçları doğrultusunda bir silah gibi kullanmaya çalıştığına şahit olduklarını söyledi. Gül, “Anayasa’ya değil; kendi ideolojisine, kendi düşüncesine, kendi cemaatinin dediğine göre karar veren bu güruh, yargıdan temizlendi. Yargı mensuplarımız her zaman olduğu gibi Anayasa’ya, vicdana göre karar veremeye devam edecekler. Biz de yeni dönemde daha fazla reform yaparak vatandaşımızın yargıya güveninin artışı için ve yargının da hızlanacağı bir sistemi hep beraber hazırlıyoruz” diye konuştu.
Bu aşamada sadece yargı mensuplarına değil adliye, bakanlık ve vatandaşlara da görevler düştüğünü ifade eden Bakan Gül, “11 milyon dosyanın içerisinden hakim, savcılarımız geçen yıl karar vermişler. 3 dosyada, 50 dosyada verilen bir kararın, dosyanın içeriğine bakmadan yargı mensuplarımızı töhmet altında bırakmak, adalet teşkilatımızı töhmet altında bırakmak kimseye fayda sağlamaz. Adalet herkes içindir ve tüm yargı mensuplarımız da Türk milletine yakışır şekilde karar vermeye çalışıyorlar. Bu kararı verirken tüm personelimiz ve çalışanlarımız adliyenin bir adalet kapısı olduğunun bilincindedirler” dedi.

Bakan Abdulhamit Gül, konuşmasının ardından kurdele keserek Rize Adalet Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Gül, ardından eğitim binasını gezerek kursiyerlerle sohbet etti, fotoğraf çektirdi.


Paylaş
404 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de konuştu. Cemaatinin dediğine göre karar verenler yargıdan temizlendi için 5 Yorum

 1. Rizeli dedi ki:

  Kadrolaşma tehlikesiyle karşı karşıyayız mülâkat adı altında indan hakları gasp ediliyor nerede bir basiretsiz adam varsa devletin bir çok kademesinde yükseliyor sınav yok başarı yok liyakat yok yandaş lık yeterli. Buna bir son verilmesi gerekir

 2. atmaça 53 dedi ki:

  Eğitim merkezinin hizmete girmesi üç dört yıl olmuşdu bu seçim üstü neyin açılışı bu.

 3. Anonim dedi ki:

  Belediye başkanı adaylarını da temizleseniz keşke. Partinizde bayagi fetocu aday var.

 4. Avukat dedi ki:

  Sayın Kenan İpek ve sayın Fahri Kasırga abilerimizin rizeliletin yargı camiasında görev almasında ki katlıları hiç unutulmayacaktır. Bu eğitim tesisini Rize ye kazandıran müsteşarımız Kenan İpek abimize müteşekkiriz.

 5. şahin dedi ki:

  o yargıçlar beni yargıladı onlardan değilim diye bir sürü ceza yedim şimdi o yediğim cezaların akibeti ne olacak geri alıncak mı mağduriyetimizi nasıl giderecekler sayın bakan o konuda da bir bilgi verseydi hele
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle