Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’ye bir çivi çakıldığını duyan Trabzon bürokrasisi, bir kamyon çivi istiyor

12 Mart 2019

Rize’ye bir çivi çakıldığını duyan Trabzon bürokrasisi, bir kamyon çivi istiyor
 

Şehir’de, sokakta , partili partisiz her hangi seçmenle konuşulunca, Hasan KARAL in  küstürüldüğü yönünde bir kanı var…
             
Gerçekten durum böylemi?
             
Hasan KARAL’ki bu partinin kurucu il başkanı,Başkanlığı döneminde,ilimizde rakip olarak Mesut YILMAZ gibi dev siyasetçi olmasına rağmen, Ak PARTİ’yi her seçimde oyunu tavan yaptıran, muhalif siyasetçileri partiye davet ederek, Rize’de muhalefet’partilerini oy bakımın dan kepenk kapatma noktasına getiren bir siyasetçi..  Ayni şekilde bir nevi siyaset akademisi kurarak,gençlerin önünü açan, bütün ilde partiyle gençleri buluşturan,siyaset yapma olanakları yaratan,yeni yüzlerin siyasi arenaya katımını sağlayan bir siyası prof.


             
Şimdi soruyorum?
               
Bir çok belediyeyi  kaybedilirse,yada çok az bir kaç oyla seçimi kazanıldığı farz edilirse ”'(kusura bakmayın görünen o)”’ veya il veya belediye encümenliği oylarında hatırı sayılır bir oy düşüşü görünürse, bunu hesabını cumhurbaşkanına kim verecek?   
               
Son miting de, şehirde konuşulduğuna bakılırsa, miting alanına gelenler cumhurbaşkanınına olan sevgiden dolayı gelindiği noktasındadır. Rize miting’i ile  diğer illerdeki mitingleri karsılaştırıldığında çok aman aman coşkulu geçmediği yönündedir. Trabzon’daki miting de,iki üç defa sayın cumhurbaşkanının sesi coşkulu seçmenlerden dolayı kesilmesine rağmen, Rize deki miting,slogan veya coşku bakımınından sönük olmuştur..Yani Rize de parti içi küskünlerini,partili değerleri seçime kısa süre kala partiye veya meydanlara çıkartılmadığı müddetçe hüsran olur.Bunun da hesabını veremezsiniz.

Bu seçim,diğer seçimler gibi olmayacağa,CHP ve MHP in bazı ilçe veya beldelerde tabela asabilecek konumda oldukları gözlemleniyor.
Hal böyle iken Rize merkez ve ilçelerde hatırı sayılır karşılığı olan KARAL sahalara neden davet edilmez anlaşılır olmasa gerek.
KARAL a SESLENİYORUM.
               
Sayın KARAl: Büyüklerimiz eskiden ekmek parası kazanmak için gurbete çıkarlardı, şimdi siz:Siyaset gurbetinde misiniz?Sizi gurbet hayatına iten sebepler nelerdir?İstanbul, Kocaeli adaylarına destek vermek için, göçebe gibi, partiniz için çalışırken, neden şehrinize gelmezsiniz sesleniyorum size EEEEyyyy Siyaset akademisini ilimize kazandıran vekilim.


               
Yine belirtmek istiyorum,Bir an önce (seçimlere kısa süre kaldı)Küskün partililere gidiniz,Sivil toplum örgütleriyle istişare ediniz,Özellikle SALVADER yetkilileri ve Başkanlarının gönlünü kazanını z,yapmış oldukları projeleri cumhurbaşkanına sunulmadığı için müthiş bir tepki var, bu sandığa yansıyacak bilesiniz.Son olarak şunu belirtmek istiyorum, sayın AK parti teşkilatı ve Vekillerimiz,Lütfen ilimizde yapılacak  yatırımları görsel ve yazılı basınla paylaşmadan gizliden gizliye yapınız,,, Çünnnnküüüüü, ilimizde bir çivi çakıldığını duyan Trabzon bürokrasisi, bir kamyon çivi istiyor ki, hem devlete yazık hemde millete…
SAYGILARIMLA ….
Bayram Arif TURAN

Paylaş
1.930 Kez Görüntülendi
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’ye bir çivi çakıldığını duyan Trabzon bürokrasisi, bir kamyon çivi istiyor için 20 Yorum

 1. hassssssnnnn dedi ki:

  Salarha vadisini yok sayanları bizlerde yok sayarız hep beraber görecegiz.

 2. Rizenin şahidi dedi ki:

  Sayın editör yazımı yayınlamadınız

 3. Abdurrahman CELIK dedi ki:

  Ovit ovit deyip yıllarca sesimizi duyuracağız sağolsun reis tüneli bizlere kazandırdı ve en uzun tünel diyede böbürlen dik.Trabzonlular Maçka tunelini ve bölünmüş yolu biden sonra başlayıp hemen hemen bitirme noktasına getirdiler.bu nada eyvallah yahu bizim ovit tüneli 14 km adamlar bizim tünelden uzun olsun reklamı Trabzon alsın diye tüneli bizim tünelden 80 mt uzun etmezlermi bu ne kıskançlık bizim siyasetçiler bir birini yesin gelecek kaygısıyla yazik

 4. Tascioglu dedi ki:

  Trafik sıkışıklığını giderecek sosyal içerikli parklar bahçeler yapacak belediye başkanlarına oy verecem her şey bir yere kadar ana baba sevgisi hanım gelince azaliyosa hizmet edenin peşindeyim dinden sonra yeter artik

 5. FATİH dedi ki:

  Hasan başkan siz ilk secim sayılır bu secim hep beraber gorecez başarıyı az kaldı

 6. Reco dedi ki:

  Bayram bey bu yazınız ses getiren yazı oldu Rize’de fakat sitede manşet neden konulmadı.

 7. Reco dedi ki:

  Bayram bey bu günlerde ilimizde gelen bakanlar var yazılı ve görsel basında yer almadan yatırımlar konusunda istişare içindeler yazınızın içeriği doğru fakat geç kalinmis mevcud yatırımların bir an önce hizmete sokulacak ödenekler sağlanmalıdır.

 8. Mahmut rize dedi ki:

  Musa kardeş, avm inşaatı tekrar başladı. 3 hafta olacak. Rize avm , forumdan büyük bunuda bilesin. Rizeli
  Kendi çıkarını düşündüğü sürece rize gelişemez…….

 9. atmaça 53 dedi ki:

  Rize kültür merkezinin açılışında o dönemin Trabzon millet vekilleri de vardı.Daha sonra Trabzonda yerel bir tv de katılan o millet vekili bizim kültür merkezimiz bayağı eskımiş bunun nasıl farkına varamadık deyıp anında yenilediler.Rizede şehir Hastanesi yapılması için konuşulmaya başlayınca,Trabzon medyası Rize bizden önçe hastaneyı yapaçak şeklinde manşet attılar.Bir tepsi baklavanın yarısını Trabzona versek diğer yarısıda Karadeniz illerinin olsun desek bunlar hepsini ister.Nasıl bir zihniyet nasıl bir kompleks anlıyamadım.Sadeçe iki örnek verdim onlarçası var.Tersane Rizeye yapılaçakdı onuda Trabzona kazandırdılar.Lojistık merkez dedik,onlar ismi aynı olmasın yatırım adası altında Seçimden sonra Arsınde temelini atarlar.Rizeye ünüversite yapıldı kendileri hemen 2.devlet ünüversitesini kurdular.Havalimani dedik onlarınkı eskimiş yenı havalimanı yapmaya çalışıyorlar.Gerçi saymakla bitmez.Trabzonun bu çekememezliğini bütün Karadeniz illeri biliyor.Zeytın yağı gibi hep üste gözükmeye çalışırlar.

 10. kapital sosyalist dedi ki:

  Bayram bey,Bu seçim öncekı seçimler gibi olmayaçağı aşikardir .İlçelerin az 2 sinde chp 2 sinde mhp secimlerde önde görünüyor sonuc olarak daha iyi olacak

 11. ADEM TUFEKCI dedi ki:

  Sevgili kardeşim bayram,yapmış oldugun dogru yorumlara duyarsiz kalmak mümkün değil,Özellikle hasan karal vekil için yorumlara katılmamak kendini inkar gibi olur inşallah yetkililer yapmış oldugun uyarıları dikkate alır eski bir ençümen olarak yazının altına imzami atarim.tebrik ederim

 12. Paspas olmayın dedi ki:

  Hasan karal beyi saygıyla selamlıyıruz partinin gelişmesi rizede aktifliğini artırması ve gercekten siyasetci gençlik yetiştirmesi ile duayen olmuştur. Unutturmayız

 13. Karadenizli dedi ki:

  Yıllardır Rizeli kendini kandırmaktan bıkmadı şunu artık kabul edin Trabzona yapılan ve yapılacaklar hiçbir zaman Rizede yapılmadı ve yapılmayacak.Ben Rizede yaşayan bir Trabzonlu olarak böyle bozuk yolları olan ilgisiz bir bakımsız bir şehir görmedim Şuda bir gerçek Arz talep meselesinide unutmayın

 14. Toki dedi ki:

  Müftü Mahallesi konut sahiplerini de gündem yapar mısınız Bayram bey .Mağdur olanların sesi ol bir zahmet.

 15. musa dedi ki:

  trabzon rizeyi takip etmez yunus kardeş.rize trabzonu takip eder.trabzonda ne yapılırsa rizelide aynısını ister.trabzon forum hani bize avm.avm ne oldu.inşaat durdu.haberin var mı yok?şimdi trabzon senini durmuş avm inşaatınımı kıskanancak.yapılmayan vaatlerini mi çekemeyecek.hani teleferik beşikdüzü yaptı.güldürme adamı asıl çekememezlik kıskançlık sende.trabzon yapıpı rizeli seyredince öyle kurusıkı atıyorsun.rizeye son 10 yılda ne yapıldı ki trabzon kıskansın çekemesin.rizede ne var ne yapıldı.trabzonlu şunu diyor:
  vay be rize 10 yılda birsey yapmadı çok kıskanıp çekemiyorum.?????? rizeli yaptı .ne yaptı saşasola torpille adam doldurdu.sen rizede yaşıyorsun benim gibi rizede ALLAH AŞKINA ne yapıldı.binayı örnek verme sakın.bina var personel yok.millet bizi çekemeyen trabzon forumuna gidip hastanelerinde şifa arayıp havaaalanı ile seyehat ediyor.trabzonda çalışan kaç memeur var biliyor musun gelmeyen? öyle hamaset konuşarak gerçekleri örtme.

 16. Rizeli dedi ki:

  Hasan KARAL ‘sız olmuyor beyler olmuyor .

 17. Demli çay dedi ki:

  Siyasetin kalbinin attığı salahaaaaa salvadere bile kulak asmayan bir partiden ne bekliyoruz bi anlasam..

 18. Salarhali dedi ki:

  Sayın turan.. trabzonlu istiyor diyorsunuz cumhurbaşkanı zaten miting de onlara vaadlerde bulundu rizede ki miting de yapacakları veya yapılacaklar hakkında konuşma yoktu rize vatandaşı çantada keklik … Bu arada anlamadığım bir CUMHUR REISI BELEDIYE BAŞKAN SECIMINDE IL IL GEZERMI???? CUMHUR BAŞKANI TARAF TUTMAZ PARTI TUTMAZ…CHP NERDESINIZ ADINIZ VAR KRNDINIZ YOKSUNUZ ..AKP BU KADAR MUTINGLER YAPARKEN SIZ NEDEN YOKSUNUZ SIMDIDEN MEYDANI BOŞ BIRAKIYORSUNUZ..BIRAKTINIZ ‘DA CHP BÜYÜK YILLARIN PARTISI YAVAŞ YAVAŞ BITIRIYORSUNUZ ONU… BEN DE BUNA INANIYORUM KI CHP YI IÇERDEN BITIRIYORLAR…YOKSA MEYDANI NEDEN BU KADAR BOŞ BIRAKSINLARR …..

 19. YUNUS GENÇ dedi ki:

  x TRABZON MESELESİNE GELİNCE DOĞRU DİYORSUNUZ, KENDİLERİNDEN DAHA ÇOK RİZEYE YAPILANLARI TÂKİP EDİYORLAR! MAALESEF O HIRS VE O ÇEKEMEMEZLİK ONLARI BİTİRİYOR VEYA BİTİRECEK!

 20. Hamza saruhan dedi ki:

  Hasan başkan in ilimize kazanimlari fazladır.Fakat yine komşu illeri e yapılan yatırım lara bakılırsa yeterli değildir. Özellikle vekilliginin son yıllarında ille ve belediye ile kopuk siyaset izledigide gözlerden kacmiyordu. Her ne olursa olsun şehrimiz de siyaseten kopukluk halende devam edildiği gozlemleniyor.Siyasette bir abinin yoklugu hissediliyor .Bu boşluğun acilen giderilmesi gerekli olup sizinde belirttiğiniz gibi parti içi küskün varsa barisilip eski partili abilerin de partiye her hangi bir şekilde hizmet etmelerinin yolu açılmalıdır. Tespitlerinize kanımca katkı yapmışsam ne ala Hasan bey i gündem etmeniz bu şekilde hiç bir çekince yapmadan yazı yazmanızı da ayrıca tebrik ederim.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle