Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Tıp Bayramı Kutlandı. FOTO GALERİ

15 Mart 2019

Rize’de Tıp Bayramı Kutlandı. FOTO GALERİ
RTEÜ’de Tıp Bayramı Kutlandı 

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda kutlama programı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi. 

Programa, Rektör Prof. Dr. Hüseyin karaman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Bilgin, Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, Prof. Dr. Adnan Yılmaz, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda Tıp Fakültesi öğrenci temsilcisi İsmail Kurt açılış konuşması gerçekleştirdi. 

Açılış konuşmasının ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatıroğlu konuşma gerçekleştirdi. Şatıroğlu, hekimliğin tarihin en eski mesleklerinden biri olduğunu belirterek büyük bir özveri ve dikkat gerektirdiğini söyledi. Hekimlerin ahlaki ve etik değerlere sahip, tıbbi bilgilerinin yanında iyi bir insan ve yurttaş olmaları gerektiğini de ifade eden Şatıroğlu tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.
 

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman yaptığı konuşmada, öncelikle başta hekimler olmak üzere hemşirelerin, ebelerin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. 

Doktorluk mesleğini seçen, kendisini insanlığa adayan tüm doktorlara ve sağlık personeline şükranlarını sunan Rektör Karaman, “Hekimler  ve  sağlıkçılar Balkan Savaşında, Birinci Dünya Savaşında, İstiklal Harbinde ve 15 Temmuz Hain Darbe kalkışmasında büyük kahramanlık ve fedakârlıklar göstermişlerdir.” dedi. 
 

Rektör Karaman, ülkemizin son yıllarda dünyanın en önemli uluslararası sağlık hizmetleri merkezlerinden biri haline geldiğini ifade ederek, “Son yıllarda ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetlerimizin desteklerile sağlık alanında; sağlık hizmetlerinin ülke geneline yaygınlaştırılması, hastanelerin fiziki şartlarının ve teknik donanımının iyileştirilmesi, hekime ulaşmanın kolaylaştırılması ve nitelikli personel sayısındaki artışlar gibi bir çok olumlu gelişmeler olmuş, bundan yirmi yıl, otuz yıl önce hayal dahi edemediğimiz şekilde bir çok iyi işler yapılmıştır.” diye konuştu.  

RTEÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde son yıllarda hem teknik donanım anlamında, hem de  hizmet   kalitesi  anlamında önemli  işler  yapıldığını  belirten Rektör Karaman, “Üniversitemiz Tıp Fakültesinde bu gün itibariyle 16 Profesör, 28  Doçent    ve   87 Doktor  Öğretim  Üyesi olmak  üzere  toplam   131 öğretim üyesi ve 133 Araştırma  Görevlisi ile birlikte toplam 267  hekim ve  673  öğrenci bulunmaktadır. Eğitim Araştırma Hastanemizde, 2018 yılında bir milyon 97 bin hastaya sağlık hizmeti verilmiştir.  Artık  insanlarımız  tedavi  olmak  için  Ankara  ve  İstanbul’a  gitmek  zorunda  kalmıyorlar.  Birçok alanda  bölgenin ve  ülkenin önemli referans merkezlerinden birisi durumundayız.  Eğitim Araştırma  Hastanemiz  sadece  ilimize  değil, başta yakın komşularımız  Artvin, Erzurum ve Trabzon olmak   üzere, hemen yanı   başımızda olan  Gürcistan’a  bile hizmet etmektedir.”  dedi.  

Rektör Karaman, ülkemizde tam donanımlı şekilde hizmet veren iki merkezden biri olan Klinik Simülasyon Merkezinden de bahsederek, “Tıp Fakültemizde okuyan öğrencilerimizin daha iyi eğitim almaları, hasta ile karşılaşmadan  önce  acilden kadın doğuma,  ameliyathaneden  evde  sağlık  birimine ve yoğun  bakım ünitesine varıncaya  kadar bir çok alanda her  türlü uygulamaları  yapabilecekleri  en  son  teknolojik  ürünlerle  donanımlı klinik simülasyon eğitim merkezi kurduk. Kurmuş olduğumuz bu merkez  şu  anda  ülkemizde  tam donanımlı  şekilde  hizmet  veren iki merkezden biridir. Devlet Üniversiteleri Tıp Fakültelerindeki tek merkezdir. Klinik Simülasyon Eğitim Merkezimizden sadece Tıp Fakültemiz öğrencileri istifade etmiyor. Aynı zamanda Sağlık YO, Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri de istifade etmektedir.” diye konuştu.
 

Sağlık alanındaki tüm sorunların kısa sürede çözülmesini, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin ve terörün bir an önce son bulmasını arzu ettiğini belirten Rektör Karaman, “İnsana hizmet etmeyi amaç edinen, bu kutsal,  saygın ve  onurlu mesleği  büyük  özveriyle  yerine getiren doktorlarımız ile diğer sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı  bir   kez   daha   kutluyor,  hepinize  sağlıklı  günler  dileyerek  saygı  ve sevgilerimi sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.  

Rektör Karaman’ın konuşmasının ardından program, müzik dinletisi ile devam etti.  

Beyaz Önlük Giyme Törenine geçilmeden önce yapmış olduğu katkılardan dolayı Ay Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan BİRİNCİ’ye Rektör Karaman tarafından plaket takdim edildi.   

Öğrencilere önlüklerini Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Yilmaz, Prof. Dr. Ali Bilgin, Prof. Dr. Ahmet  İshak  Demir,  Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatiroğlu, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Zeynep  Yeşil  Duymuş,  RTEÜ  Genel  Sekreteri  Adnan  Er, Rize-Artvin Tabip Odası Başkanı Dr. Turgay Hasanoğlu, RTEÜ  Eğitim  ve  Araştırma  Hastanesi  Başhekimi  Dr. Öğr.  Üyesi  Gökhan  Demiral,  dekanlar ve akademisyenler giydirdi.  

Program toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile sona erdi. 
Paylaş
903 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Tıp Bayramı Kutlandı. FOTO GALERİ için 3 Yorum

  1. FATİH MEHMET GÖKÇE dedi ki:

    ÖĞRENCİ TEMSİLCİSİNİN ADI : SİNAN KURT olacaktı

  2. Sağlıkçı dedi ki:

    Tıp bayraminda sağlık müdürünun olmayışı manidardır bunca yıl yoneticilik yapan hasan türüt hocanın olmayışı içler acisidır

  3. Bayram arif turan dedi ki:

    Tıp bayramı bütün ilim bilim öğretim aydınlarımız ve öğrencilerimize kutlu olsun.Fotoğraf galerisini tek tek incelendiğinde münevver refaha toplumsal hoşgörüyü her inanç in birlik de nefes aldığı öğrenim gördüğü çalışma koşulu otekilestirmeden yapılabileceğini benim baktığım perspektiften anlaşılıyor. Başta rektör bey ı ve buzun organize yine yapan herkesi kutluyorum .işte aranan özlenen tablo, bir kez daha sagolasiniz
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle