Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 23:22
 
2019 LGS Yerleştirmelerinde Rize'nin Büyük Başarısı
Eğitim Haberi
2019 LGS Yerleştirmelerinde Rize'nin  Büyük Başarısı

2019 LGS Yerleştirmelerinde Rize'den Büyük Başarı


Rize’de 2019 Yılında Ortaöğretim Kurumuna Yerleşmek İçin Merkezi Ya Da Yerel Yerleştirme Tercihi Yapan Öğrencilerin Yüzde 99.79'u İstedikleri Okullara Yerleşti.


Konu ile ilgili Rize il Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada;


2019 yılında ortaöğretim kurumuna yerleşmek için merkezi ya da yerel yerleştirme tercihi yapan öğrencilerimizin 99.79'u istedikleri okullara yerleşti. Öğrencilerimizin tercihlerine yerleştirilmesi; okulların tercih edilebilirliği ve öğrencilerimizin memnuniyetleri açısından oldukça önemli bir başarıya imza atılmıştır.


Merkezi yerleştirme ile öğrenci alan ortaöğretim kurumlarından Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi kontenjanlarının tamamı ilk tercihte dolmuştur. İlimizde 8. Sınıfında kayıtlı toplam 4.303 öğrencimizden LGS'ye giren öğrenci sayımız 3.088 iken merkezi ve yerel yerleştirmelerde ilk yerleştirme sonucuna göre 4.293 öğrenci ile yerleştirme oranımız 99.79 olmuştur. Öğrencilerimize rehberlik ederek ilgi alanlarını belirlemek ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okulları tespit etmede yardımcı olmak için okullarımızda oluşturulan "LGS Tercih Danışmanlığı" komisyonlarının ve okulların yüzdelik dilimleri, kontenjan, alan/dal bilgileri, pansiyon durumu vs. gibi temel bilgileri kapsayan "Okul Tanıtım Kartları"nın bulunduğu videonun Müdürlüğümüzün resmi internet sayfasında yayınlanmasının öğrencilerimizin doğru okul tercihleri yapmasında etkili olduğu görülmektedir.


Tercih süresince öğrencilerimize fedakârca rehberlik eden "LGS Tercih Danışmanlığı" komisyonlarımızda görevli öğretmen ve idarecilerimize; yıl boyu sınava hazırlanan öğrenci ve öğretmenlerimize farklı çalışmalarla destek olan ve özverili bir çalışmayla tüm okullarımızın detaylı bilgilerinin yer aldığı "Okul Tanıtım Kartları"nı hazırlayan Müdürlüğümüz Ölçme ve Değerlendirme birimine teşekkür ediyoruz. denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2019, LGS, Yerleştirmelerinde, Rize'nin, , Büyük, Başarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı