Haber Detayı
10 Eylül 2013 - Salı 21:29
 
81 ilde emniyet alarmda!
Diğer Haberi
81 ilde emniyet alarmda!

Bingöl'de, PKK'ya ait patlamaya hazır halde 200 kilogram patlayıcının ele geçirilmesinin ardından, önemli bir iddia daha ortaya atıldı.

ÖZEL EĞİTİLEN KADROLAR ŞEHİR MERKEZLERİNE KAYDIRILDI

İstihbarat birimleri, PKK'nın, çözüm süreciyle birlikte şehir merkezlerinden kırsala çektiği, patlayıcı maddeler ve bombalı saldırılar konusunda özel olarak eğitilen kadrolarını yeniden buralara kaydırdığını tespit etti.

81 İL ALARMDA

Çözüm süreci kapsamında 1 Eylül'den itibaren adım atılmaması durumunda sokak eylemlerine başlayacağını açıklayan ve çekilmeyi durduran PKK'nın, bu eylemlerden sonuç alamaması durumunda kanlı saldırılara girişebileceği belirtildi. İstihbarat birimlerinin bu konudaki uyarısı üzerine 81 il genelinde alarma geçildi.

KANLI SALDIRILAR OLABİLİR

Milliyet'in aldığı bilgilere göre, istihbarat birimleri, PKK'nın kanlı saldırılara girişebileceği değerlendirmesinde bulundu. Bu kapsamda şehir merkezlerine kaydırılan bu bombacıların, örgüt yönetiminden gelecek talimatlar doğrultusunda bombalı saldırılar gerçekleştirebileceği kaydedildi.

PKK, ÇEKİLMEYİ DURDURDU

Terör örgütü PKK'yı da bünyesinde barındıran KCK, dün yaptığı açıklamayla, hükümetin demokratikleşme ve Kürt sorununun çözümü konusunda adım atmaması sonucu geri çekilmeyi durdurduklarını açıkladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 81, ilde, emniyet, alarmda!,
Yorumlar
Haber Yazılımı