Haber Detayı
08 Eylül 2013 - Pazar 11:44
 
Açılımın Kazandırdıkları !
- Haberi
Açılımın Kazandırdıkları !

Hükümet, İmralı ve Kandildeki katiller el ele vererek açılım dedikleri bir hayal safsatasının peşinde kovalıyor. Bu üçlüye malum medyacıları da eklemek mümkün.

Görünen şu ki dağdan inip sınır ötesine gideceğim diye söz veren PKK zibidilerine güvenmek hayal kırıklığı yaratmış.

Katiller! Verdikleri sözde durmamış.

Başbakan bizzat açıklamış ki %20 civarındaki işe yaramaz hasta, yaşlı, kadın anlayacağınız tedavülden düşmüş elemanlarını sınır ötesine göndermişler.

PKK’nın silahlı kanadının dağdan inmediğini Kandil ve Meclisteki bağlantıları da inkâr etmiyor onlarda çıkmadıklarını kabul ederek yapılan pazarlığa uyulmasını istiyorlar.

Dost düşman AKP si, CHP si MHP si hepside biliyor ki dağdaki silahlı katiller sınır öteye değil köylerine gidiyor. Militanlar köylerine ilçelerine ailelerinin yanında daha doğrusu düz ovaya inerek daha dolaylı bir gelişmeye doğru hazırlanıyor.

PKK hazırlanırken Hükümet ve asker ne yapıyor böyle bakıp bekleyecek mi?

Haberlerde vardı zibidiler Hakkâri’de polis aracına Molotof atıyor araçla birlikte polisin elbisesi yanıyor ama silahını kullanamıyor. Devletin silahlı kuvvetleri hiçbir dönemde bu kadar zor, gülünç ve aşağılık duruma düşürülmemişti.

Yalnız bu mu, eşkıya karakollara defolun gidin diye protesto gösterisinde bulunuyor, nasıl geberdiği belli olmayan TC. Düşmanlarının sözde cenazeleri için İmralı mahkûmunun posterleri altında törenler düzenleniyor, T.C.devletine meydan okunuyor. Milletin olması gereken Mecliste görevli vekiller bu posterler karşısında halaylar çekerek nutuklar atıyor askere, polise kısaca TC. Devletine açılımda 2,3.adımların atılması için gözdağı veriyor.

Tüm bunlar olurken TSK. olup bitenlere gözlerini kapamış bekliyor.

Güneydoğuda yaşayan dostlarımız anlatıyor, ölümlü olay olmuyor ama hemen her gün yapılan protestolarda T.C ve askerin onurunu kırıcı aşağılayıcı sloganlar hiç eksik olmuyor.

Buradaki İllerde görevlilerin yerine sözde atamalar yapılmış. Eşkıyalar kendi kuvvetlerince yol keserek kimlik kontrolü yapıyor. Örgütün atadığı eşkıya valiler, kaymakamlar, polisler işbaşında. Dağdan inen eşkıya ve uzantıları istediğini istediği zaman alıp götürüyor, sorguluyor, cezalandırıyor. Ses çıkaran kimse yok.

Uzaktan pek anlaşılmıyor ama teröristler kendilerine göre Güneydoğu’da adına bağımsızlık diyemedikleri bir özerklik ilan etmiş. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ‘T.C. askeri defol ‘sloganlarına ben şahsen tahammül edemiyorum, zoruma gidiyor. Çok merak ediyorum bu tahammülsüzlük ve meydan okuma hükümeti ilgilendirmiyor mu?

Varsa yoksa kan akmıyor bu kadarı da yetmiyor mu demeye getiriliyor.

Kan akmıyor, şehit haberleri gelmiyor diye devletin omurgasını kırmalı mıyız? Güneyde, utanıyorum yazmaya ama Devletin otoritesi kalmamış. Türkiye’nin Irak ve Suriye sınırları yolgeçen hanına dönmüş. Kaçakçıların TC. Devletine vermediği ‘gümrük vergisini’ eşkıya tahsil ediyor. 10 yıl önce düşünülmesi hayaldi ama bugün PKK’nın sözde paçavra bayrağı, İmralı mahkûmunun fotoğrafları yalnız işyerlerinde değil, evlerin camlarında da asılmış. Türk bayrağı yasak fakat eşkıyalar için her hangi bir yasak yok.

Güneydoğu’da bulunan il, ilçe ve köylerde Türkiye Cumhuriyeti yasalarının yerine başka yasalar uygulanıyormuş gibi bir hava var. Bu durum, devletine bağlı insanları ürkütüyor, terörist ve yandaşlarını ise cesaretlendiriyor.

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Açılımın, Kazandırdıkları, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı