Haber Detayı
20 Eylül 2013 - Cuma 15:05 Bu haber 247 kez okundu
 
Adam Öldürmeye Tam Teşebbüsten Rekor Ceza
Diğer Haberi
Adam Öldürmeye Tam Teşebbüsten Rekor Ceza

Rize`li Balıkçı Ceza Aldı Rize`de seyyar balık tezgahına el konulduğu gerekçesiyle makamında tartıştığı Belediye Zabıta Müdürü 52 yaşındaki Bayram Ali Sarı`yı bıçaklayarak ağır yaralayan Salih Boyama, adam öldürmeye tam teşebbüs” suçlamasıyla yargılandığı davada 16 yıl 6 ay hapis cezasına aldı.

Mahkemede son sözü sorulan Boyama, Zabıta Müdürüne döndü “Seni öldüremedim ama öldürmeye ant içiyorum” dedi. Boyama hakkında tehdit suçlamasıyla yeni bir dava açıldı.

Rize’de geçen 13 Şubat tarihinde yaşanan olayda Zabıta ekipleri tarafından daha önce birkaç kez uyarıldığı ve seyyar arabasına el konulan Salih Boyama Belediye Zabıta Müdürü Bayram Ali Sarı’nın makam odasına geldi. İkili arasında çıkan tartışma sonrasında seyyar satıcı Salih Boyama bir anda cebinden çıkardığı bıçağı Sarı`ya sapladı. Sol koltuk altından, sırtına yakın bölgeden aldığı bıçak darbesiyle yaralanan ve kanlar içinde kalan Bayram Ali Sarı, koşarak binadan dışarı çıktı. Saldırgan ise polisin biber gazlı müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi, karga tulumba binadan çıkarılarak polis aracına kondu. ADAM ÖLDÜRMEYE TAM TEŞEBBÜS Olaydan sonra Rize Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında “adam öldürmeye tam teşebbüs” suçlamasıyla dava açılan Salih Boyama, yargılandığı davada 16 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Mahkemede son sözü sorulan Salih Boyama, Zabıta Müdürü Bayram Ali Sarı’ya döndü, “Seni öldüremedim ama öldürmeye ant içiyorum” dedi. Hakkında tehdit suçlamasıyla yeni bir dava açılan Salih Boyama’nın daha öncede 6 yıl infazı bulunduğu ve bu cezasını da çekeceği öğrenildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adam, Öldürmeye, Tam, Teşebbüsten, Rekor, Ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı