Haber Detayı
09 Eylül 2013 - Pazartesi 22:53
 
Adliyeye Üzülenler Varmış
Diğer Haberi
Adliyeye Üzülenler Varmış

ADLİYEYE ÜZÜLEN VARMIŞ…

Adliyelerin kapatılması 1 yılı geçti. Vatandaş çapulcu gibi bir sağa bir sola bir o adliyeye bir bu adliyeye savruldu.

2012 Haziran ayında kapatılan Adliyeler arasında İkizdere Adliyesi de vardı.

Adliyeleri tasarruf amacıyla kapatan kim AKP İktidarı. Peki, AKP nin Rize’de İkizdere’de temsilci veya yetkilileri nerde. Rize de yıllardır hizmet eden 4 İlçe Adliyesi kapatıldı sesleri çıktımı. Oysa şimdi görüyor ve duyuyoruz ki Adliyenin kapatılmasına üzülüyorlarmış.

Heyhat uyanda balığa gidelim. Siz şimdimi uyandınızda üzüldünüz. Oysa bu insanlar uzun bir süredir Kalkandere ve şimdi Rize Adliyelerine giderken hep ağlıyordu. Bu adliyelere gülerek giden bir Allahın kulunu kimse görmedi.

AKP yetkilileri şimdi üzülüyormuş. Vay be yoksa kapı arasına bir şey mi sıkıştı ki üzülmeye başladılar.

2012 Haziranından bu yana defalarca yazdım. AKP nin Rize’deki en yetkililerine de birçok kez söyledim, her gün her zaman ta ki seçimlere kadar her fırsatta kapattığınız Adliyenin cezasını çekeceksiniz.

Adliyeyi kapatırken çıtınız çıkmadı.

Kapatıldıktan 3 gün sonra 44 Adliye geri iade edildi. Rize’den kapatılan 4 Adliyenin hiçbirisi açılmazken komşumuz Trabzon’un bize yakın olduğu için söylüyorum Çaykara ve Tonya Adliyeleri 3 gün sonra açılıvermişti. Trabzon’un Tonya ve Çaykara ilçeleri önce kapatılmış 3 gün sonra 2 HSYK üyesinin memleketi olduğu için kapsam dışına çıkarılmıştı.

Değerli okurlarım çok affedersiniz düşündüğümü burada yazamıyorum ama sizler ne demek istediğimi anlamışsınız.

Adaletin dağıtıldığına inandığımız Mahkemelerde HAK aramak için önce Kalkandere sonrasında Rize’ye gitmeye mahkûm ettirilen İkizdereliler şunu soruyor.’Komşularımızın Adliyeleri 3 gün sonra açılmış çünkü adamları vardı, İkizdere Adliyesi niye açılmadı.1952 yılında çok zor şartlar altında kurulan Adliyeyi bir imza ile yok ettiniz. İlçedeki AKP yetkililerine sesleniyoruz Adliyemiz kapatılırken sizler ne yaptınız. Seçimlerde Başbakanın fotoğrafına montaj yaparak posterler yaptırırken Başbakanımız var, bize bir şey olmaz derken Adliye kapanırken Başbakanınıza niye gitmediniz. Niye sesiniz çıkmadı, niye bir tepki göstermediniz. Niye demokratik ülkelerde var olan istifa müessesesini çalıştırarak tepkiniz göstermediniz.

Öyle kuru sıkı atmalara ve çok üzüldük demelere Adliye yollarında cefa çeken İkizdereli artık inanmıyor.

Adı geçen Adliyesi açılan ilçelerin HSYK üyelerinde bu yetki var ise Başbakanda daha büyük yetkiler olmalı.

Sizler Adliyeyi kapatarak vatandaşı ağlattınız…

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adliyeye, Üzülenler, Varmış,
Yorumlar
Haber Yazılımı