Haber Detayı
10 Ekim 2013 - Perşembe 13:14
 
Ak Partili Başkanlar Kalkandere'de Toplandı
Diğer Haberi
Ak Partili Başkanlar Kalkandere'de Toplandı

BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar'ın Başkanlığında Her Ay Farklı Bir İlçede Düzenlenmesi Kararlaştırılan Belediye Başkanları Toplantısı Önceki Gün Kalkandere Belediye Başkanı Nihat Çolak'ın Ev Sahipliğinde Kalkandere Belediyesi Toplantı Salonunda Gerçekleşti.

Toplantıya AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Yürütme Kurulu Üyeleri, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve İlçe Belediye Başkanları Katıldı.

Toplantıda ev sahibi olarak açılış konuşmasını gerçekleştiren Çolak "Öncelikle davetimi kırmayıp burada misafirimiz olan başta İl Başkanıma ve siz değerli arkadaşlarıma hoş geldiniz diyorum. Aylık olarak gerçekleştirdiğimiz toplantılarımıza bu ay Kalkandere Belediyesi olarak ev sahipliği yapıyorum. İl Başkanım, İl Yürütme Kurulu Üyelerim ve Belediye Başkanlarımızı ağırlamaktan son derece memnunum. Bu toplantımızın önceki toplantılarımızda olduğu gibi memleketimize fayda sağlayacağına inanıyor, tekrar hoş geldiniz diyorum" şeklinde konuştu.

Çolak'tan sonra söz alan AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Genel Merkezden gelen seçim sürecine ilişkin talimatları Belediye Başkanlarına iletirken " Kalkandere Belediye Başkanımıza bizlere sağlamış oldukları bu güzel ortam için teşekkür ediyorum. Aylık rutin olarak düzenlediğimiz Belediye Başkanları toplantılarımızı önceki aylarda almış olduğumuz bir karar ile ilçelerimizde yapmaya başladık ve her ay farklı bir ilçemize konuk oluyoruz. Bu ayda Kalkandere'ye misafir olduk. Bu toplantıların amacı Teşkilat ve Belediyeler arası diyalogları arttırmak, yerel yönetimlerimizin yaptığı icraatları değerlendirmek ve Genel Merkezimizden bizlere gelen bilgileri Belediye Başkanlarımız ile paylaşmaktır. Yaklaşan seçimler nedeni ile Genel Merkezimizce gelen talimatlar ışığında izlenecek yol belirlenmiş durumdadır. Seçimlerin olacağı güne kadar mevcut Belediye Başkanlarımız bayrağı devredinceye dek üzerlerine düşen hizmet bilincini sürdürecektir. AK Partiye yakışan budur" şeklinde konuştu.

Ayar "Genel Merkezimizden gelen bir diğer talimat ise göreve gelinen günden bu yana ilçelerimizin coğrafi ve yapılanma tarihini görsel olarak arşivlemektir. Bu bağlamda tüm Belediye Başkanlarımız göreve geldiklerinden bu yana ilçelerde ne tür hizmetlerin oluştuğunu ve dünden bu güne nasıl bir mesafe kat edildiğini belgeleyecek, ve bu belgeler yaklaşan seçimlerde vatandaşlarımızın beğenisine sunulacaktır" dedi.

Toplantıda, Belediyeler tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ve karşılaşılan problemler masaya yatırılırken, yaklaşan seçimler hasebiyle yürütülecek çalışmalar tartışıldı.

Dört saate yakın bir süre devam eden Belediye Başkanları toplantısı, karşılıklı fikir alışverişleri ve çeşitli konuların müzakerelerinin ardından son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Partili, Başkanlar, Kalkandere'de, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı