Haber Detayı
07 Ekim 2013 - Pazartesi 17:51
 
Ankara’daki Rizeli Gençler Kahvaltı’da Buluştu.
Diğer Haberi
Ankara’daki Rizeli Gençler Kahvaltı’da Buluştu.

5 Ekim Cumartesi günü Ankara Rize Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları Ankara’da öğretim gören üniversite öğrencilerini bir araya getirdi. Aylardır sürmekte olan hukuki sorunların aşılmasından hemen sonra Gençlik Kolları yönetimini kuran Rizeli gençler ilk etkinlik olarak Ankara’daki Rizeli gençleri bir araya getirmek için bir kahvaltı organize etti. Ankara’daki tüm üniversitelerin her bölümünden öğrencilerin katıldığı kahvaltıdaki birliktelik görülmeye değerdi.

Kahvaltıda açılış konuşmasını Rize Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve kurucu gençlik kolları başkanı Fatih Ofluoğlu yaptı. Ofluoğlu,konuşmasında Federasyonun zorlu süreçleri atlattığını ve artık Rizelilerin birliktelik oluşturması gerektiğini ifade etti. Federasyonun hem üst yönetiminde hem de gençlik kolları yönetiminde tüm siyasilere eşit mesafede olan ancak siyasi önyargılardan uzak bir oluşumun nihayet gerçekleştiğini vurguladı. Fatih Ofluoğlu sivil toplum örgütçülüğünü tüm gençlere tavsiye edip dernekçiliğin sevgi, saygı, sahiplenme ve sorumluluk çerçevesinde devamlılık gösterebileceğini söyledi. Ardından sözü federasyonun yeni gençlik kolları başkanı Tolga Önkibar aldı.

Tolga Önkibar konuşmasında, Rize’nin tüm ilçelerinden gençlik kollarına temsilci alarak homojen bir yönetim oluşturduklarına dikkat çekip her ilçeden ve her siyasi görüşten gençleri gençlik kollarında görev almaya davet etti. Görev süreleri boyunca Rize’ye ve Rizeli gençlere hizmet edeceklerini vurgulayan Önkibar, bu yolda çatı organizasyonlarının Ankara’da geleneksel olarak düzenlenen “Rize Günleri” olacağını belirtti ve gençlerden destek istedi. Tolga Önkibar konuşmasının sonunda kendilerine hiç bir müdahale etmeyip sonuna kadar destek veren başta Rize Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Fatih İslam Karaoğlu olmak üzere federasyon yönetimine teşekkür etti.

Kahvaltı sonrasında gençlik kolları yönetimi ve birbirleriyle tanışan gençlerin gençlik kollarında görev almaya yönelik istekleri hem gençlik kolları yönetimini hem de üst yönetimi sevindirdi.

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara’daki, Rizeli, Gençler, Kahvaltı’da, Buluştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı