Haber Detayı
19 Eylül 2013 - Perşembe 17:01
 
Antepli Özal Rizeli Erdoğan Resminden Para Kazanıyor
Diğer Haberi
Antepli Özal Rizeli Erdoğan Resminden Para Kazanıyor

G.ANTEP'Lİ ÖZAL BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN RESMİNDEN KAZANIYOR 

Gaziantep'li esnaf İbrahim Özal, memleketinde hali olarak üretilen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının yer aldığı halılı resmi satarak ailesini baktığını söyledi.

Seyyar satıcı İbrahim Özal, "Soy adım Özal, rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ı severdim. Akraba değiliz, sadece soy isim benzerliğimiz var. Rahmetli Özal gibi, hemşehriniz, bizimde hemşehrimiz Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ında son on yılda başta ekonomik gelişmeler olmak üzere, ülkenin her yanında başlatmış olduğu başta yollar, barajlar, köprüler, hastaneler vs. gibi her alanda kalkınma hamleleri ve tamamlanan tarihi yatırım hizmetlerinden dolayı seviyorum. Rize ülkemize çok önemli bir devlet adamı kazandırdı.

Siz Rizeliler olarak kendisiyle kadar gururlansanız azdır. Ben Başbakan Erdoğan'ın Gaziantep'te hali üzerinde üretilen duvar halisi posterini 15 TL'den satıyorum. Çok önemli bir para kazanmıyorum. Başbakanın fotoğrafından bereketlenip, çoluk, çoğunumun riskini çıkarıyorum. Rize2yi yıllardır çok merak ederdim. Yeşil doğasını televizyonlardan seyreder, bir gün inşallah giderim derdim. Başbakanının posteri vesile oldu geldim. Hem Başbakanının posterini memleketi Rize'de daha çok satarım diye düşündüm. Çok şükür iyi satıyor. hemşerileri Başbakan Erdoğan'a bir hayli düşkünler. Rizelileri çok misafirperver buldum. Fakat Rize'yi daha gelişmiş, daha derli toplu bir şehir bekliyordum. G.Antepe göre küçük bir şehirmiş."dedi.

Haber ve Fotoğraf: Bayram Ali Kavalcı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antepli, Özal, Rizeli, Erdoğan, Resminden, Para, Kazanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı