Haber Detayı
04 Haziran 2014 - Çarşamba 20:55
 
Apartman Yöneticilerinden Destek İstediler
Diğer Haberi
Apartman Yöneticilerinden Destek İstediler

Doğalgaz için Apartman Yöneticilerinden Destek istendi

Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleşen doğalgaz kampanyasına destek toplantısına apartman yöneticileri davet edildi. Toplantıda Çayeli İlçe Özel İdare Müdürü Rauf Oğuz ve Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen yapılanlar hakkında bilgiler vererek apartman yöneticilerinden destek istediler.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Çayeli İlçe Özel İdare Müdürü Rauf Oğuz; ilçede yapılan doğalgaz kampanyasının tanıtım çalışmalarına belediye ile beraber devam ettiklerini ilçenin geleceği için herkesin katkı vereceğine inandığını söyledi. Şu anda istenen 335 TL’nin abonelik bedelinin doğalgaz ilçeye geldikten sonra artacağını kampanya süresi içerisinde abone olanların kârlı çıkacağını ifade etti.

Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasına yürütülen kampanyanın 02.01.2014 tarih 5811 sayılı bakanlar kurulu kararına istinaden yapıldığını doğalgaz gibi yatırım maliyeti yüksek hizmetlerin nüfusa orantılı olarak yapıldığını bu gibi durumlarda yöre halkının da gerekli desteği vermesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye de 10 ilçenin bu işi başardığını vurgulayan Dr. Atilla Esmen Rize’nin en büyük ilçesi olarak bunu başaracak güçte olduklarını söyledi.

Burada gösterilen gayretin Ankara’da hizmet isterken ellerini güçlendireceğini ifade eden Başkan Esmen gerekli sayıya ulaşıldığı takdirde doğalgazın daha erken gelmesi için gerekli temasları artıracaklarını vurguladı. Doğalgazı kullanan biri olarak maddi rahatlığını hiçbir yakıtla kıyaslanamayacak kadar ekonomik olduğunu her aileye yıllık ortalama 1000 tl katkı yapacağını ifade etti.

Kömürün insan sağlığına verdiği zararı saatlerce anlatabileceğini söyleyen Başkan Esmen gelecek nesillere sağlıklı bir ilçe bırakmanın da vebali olduğunu düşündüğü ifade etti.

Apartmanlarda yapılacak olan bilgilendirme toplantılarına kendilerinin davet edilmesi halinde katılmaktan mutluluk duyacaklarını söyleyen Başkan Esmen Kampanyanın bitimine 24 gün kaldığını bu işin başında Kaymakamlık ve Belediye görünse de ilçede bulunan bütün STK’lar olmak üzere mahalle muhtarlarından apartman yöneticilerine herkesin gayretiyle başarılabileceğini söyledi.

Pos cihazı aracılığıyla ödeme yapanlarında olduğu toplantıda katılımcıların Çayeli İlçe Özel İdare Müdürü Rauf Oğuz ve Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen’e soru sormasıyla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Apartman, Yöneticilerinden, Destek, İstediler,
Yorumlar
Haber Yazılımı