Haber Detayı
01 Ekim 2013 - Salı 10:20
 
Arenada Rus Ruleti
Diğer Haberi
Arenada Rus Ruleti

Burası Süper lig. Her maçın ayrı öyküsü, ayrı destanı var..

Lige yeni çıkmış bir takım, kadro hemen hemen baştan aşağıya değişmiş..

Hem Teknik direktör Rıza Çalımbay, hemde yeşil-mavili takım ilk beş hafta itibariyle kariyerlerinin en parlak başlangıçlarını yapmışlar..

Rakip takım son transferi Bruma’ya ödediği para bizim takımın komple maliyeti ile eş değer..

Futbol bu, kağıt üzerinde oynanmıyor, çıkacaksın mücadeleni sahada göstereceksin…

Atmaca, Arenaya çıktı, çıkmasına rağmen de ilk 45’de atmosferden mi bilemem resmen “Tırsakları” oynadı..

Cim – Bom ’un hafta içi yaşanan "bilek güreşini" şimdilik Başkan kazandı diyelim, bizim maça Fatih hoca yerini yamaklarına bıraktı. O gazla, o duygu seliyle Aslan öyle bir girişti ki ; “ Sağdan, soldan, ortadan” çuvalla gol kaçırdı. Biz ne yaptık? Koca bir sıfır…

Rıza hoca’da maç öncesi bu konuya değinmişti. Arena atmosferi, hoca tecrübe abidesi. Biliyor başına geleceklerini, haklıda çıkıyor. Yanda eller, kollar, ağızlar ne kadar bağırsa da ne fayda..

İlk devre ister şans melekleri deyin, isterseniz Burak, Bruma beceriksizliği deyin.. O bolluktan ev sahibi takım Engin`le çok kullanmadığı "Tahta" ayağı ile  tabelayı değiştiriyor. Biz ise bir an önce şu maçın ilk devresi bitse de, Rıza hoca soyunma odasına taksa eline eldivenleri, atsa neşteri demekten başka bir şey elimizden gelmiyor.

Neşter atıldı, gerçek Rizespor ikinci devrenin ilk on beş dakikasında sahada yerini aldı. C.Ahmet öyle bir girdi ki, o kanatta oynayan Hakan Balta neye uğradığını şaşırdı. Gol ha geldi, geliyor derken soldan Sercan korner atışından Tevfik in kafasına topu indirdiğinde Arena’da yer alan yeşil-mavili takımın binlerce taraftarları işte bu diyor: Neredeydunuz şimdiye kadar, bu aslanın ahı gitmiş, vahı kalmış, saldır atmaca, sesleri ve kucaklaşmaları altında skora da denge geliyordu.

Sonra ne mi oldu ? Ev sahibi takım Selçuk “İnan” a’rak girişti arkadan Sercan’a ve cezasını da itiraz etmeden çekti. Ya o pozisyonun devamın da Sabri , hakemin gözü önünde Kıvanç’a yaptı “Gırtlaklama” harekâta ne demeli Ali Palabıyık!..

Bir kişi eksik oynamasına rağmen Aslan son yirmide iyi yüklendi. Savunma bizim adımıza ilk beş hafta vermediği açıkları yani yokları oynadı. Bizde bulduk ani kontralarla iyi pozisyonlar ama ne var ki o final pasları çok berbattı. Maçın özeti;  iki takımda girdiği gol pozisyonlarda “Rus Ruleti” oynadı. Golü atan rakibini yere indirecekti. İkisi de beceremedi ve ayakta kaldılar.

Sözün özü; Zor bir deplasmandan uzun bir süre oynanan panik futbolla bir puan öp de başına koy. Rıza hoca’nın yeni kurduğu takımda bazı oyuncular inişli-çıkışlı bir performans sergiliyor. Örnek geçen hafta Bursa maçının iyileri Koray, Sercan. Bu takım bu sezon daha çok can yakar. Galatasaray maçı bizim adımıza tam bir kırılma maçıydı. Arena’da alına bir puan var ya bir puan rakam olarak pek önemi yok bence, kazanabilirdik te, kaybedebilirdikte asıl olan özgüven yüklemesi. Onu da fazlasıyla yerine getirdiğimizi düşünüyorum.

Selim Denizalp

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arenada, Rus, Ruleti,
Yorumlar
Haber Yazılımı