Haber Detayı
07 Ekim 2013 - Pazartesi 10:17
 
Atmaca Bu Kez Şansızdı Ama İnanalım, Desteklemeye Devam Edelim
Diğer Haberi
Atmaca Bu Kez Şansızdı Ama İnanalım, Desteklemeye Devam Edelim

Çaykur Rizespor’umuz Süper Lig’in 7. Haftasında ligdeki ikinci yenilgisini Antalyaspor önünde aldı ama haftayı 3. sıradaki yerini koruyarak tamamladı. Daha önce içerde oynadığımız 3 maçta da galip gelerek toplamda 12 puana erişmiştik. İçerde ki başarı trendimiz maalesef Antalyaspor müsabakasında devam etmedi ve 3 puanı kaybetmiş olduk.

Ancak maçı kaybetmiş olsak da, sezarın hakkını sezara vermeliyiz. Çaykur Rizespor’un bugün oynadığı futbolun hakkı asla mağlubiyet değildi. Ama sporda, hele hele futbolda şans faktörü sizden yana  değilse  sonuç maalesef hüsran oluyor (Maçtan sonra maçın kritiğini telefonda yaptığım Recep Ali Aksoylu, futbol şansı bugün bizden yana değildi, arada olur, buna da anlayışlı olmak lazım diyordu)

Elbette Rıza hocanın da sık sık vurguladığı gibi, eldeki kadronun sınırlı olması, oynayamayanların yerine alternatiflerin olmaması önemli handikap. Böylesine eksik bir tarafın olunca profesyonel futbolda  azıcık hata yapmaya da hakkın kalmıyor. Toplamda bugün 3 kez kalemize gelen Antalyaspor, her zaman takdir ettiğimiz Sezer’in iki hatasını affetmedi ve kalemizde iki gol gördük. Tabii ki   futbol takımı  bütünüyle sonuçtan sorumludur, Sezer’i bir maçla idam etmemek lazım ama Süper Lig oyuncusu da bu kadar basit  hatalar yapmamalı. Sezer normalde çok iyi niyetli, mücadeleci, pres yapıyor, hırslı  oynuyor ama  bunlar her daim yetmiyor. Futbolda zeka ve yetenek en az diğer özellikler kadar önemlidir. Olmazsa olmazıdır. Ayrıca  bu kadar  uzun adamlara sahipken rakip ceza  sahasında

 hiç bir  kafa  topunu alamamamız da düşündürücüdür. Rıza Çalımbay  Hoca tabi ki bu  işin ustası ama bu kadroyla bu takım ilk 7 haftada çok iyi sonuçlar aldı, hayale de kapılmamamız lazım. Orta  sıralarda kalırsak başarılı sayılır. Yönetim ara transferde direk oynayabilecek en az 3 oyuncu transferini şimdiden programına almalı. Yoksa eyvah para etmez, ilk 6 haftada alınmış puanlarda yetmeyebilir.

Bugün mağlup olduk ama bunda hakeminde çok fazla tesiri yoktu. Vasat bir maç yönetti denebilir. Ama zamana oynayan Antalyaspor a bu kadar da toleranslı davranmamalıydı, fırsat tanımamalıydı. Tüm ikili mücadelelerde Antalyasporlu oyuncular yerden kalkmamak için çaba sarf ettiler, oyunu soğutmaya çalıştılar. Oyun süresince saydım; tam 12 kez oyun durdu, 6 kez sahaya sağlıkçılar girdi. Bir futbol maçı bu şekilde yönetilmemeli. Bunlara taviz tanınması futbol zevkine tuz biber oluyor.

Her neyse geçmişi unutalım, geleceğe  bakalım. Bu hafta kötü bitti ama genelde ilk 7 hafta iyi. Önümüzde önemli bır Beşiktaş maçı var. Beşiktaş zirveyi kovalıyor ama sağı solu da belli olmuyor. Biraz daha gayret, biraz daha dikkatli olursak bu maçtan puan çıkarabileceğimizi düşünüyorum. İnanalım ve destekleyelim.

Kenan Yelkenci

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atmaca, Bu, Kez, Şansızdı, Ama, İnanalım,, Desteklemeye, Devam, Edelim,
Yorumlar
Haber Yazılımı