Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 12:55
 
Bakan Soylu açıkladı! Sokağa çıkma yasağı mı geliyor?
Türkiye Haberi
Bakan Soylu açıkladı! Sokağa çıkma yasağı mı geliyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında açıklamalarda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak, "Salgının yaygınlaşması ve ortaya koyacağı süreci hep birlikte izliyoruz. Almamız gereken tedbirler var. atacağımız adımlar var. vatandaşlarımız kendi OHAL'ini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya şimdilik belki de gerek olmayabilir. Ama süreç hızlı yayışı farklı bir noktaya giderse farklı tedbirler alınması gerekebilir." diye konuştu.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, özel bir televizyon kanalına gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 


Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle:

 

(65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı) Karar Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gerçekleşti. Meseleyi tahrik ve istismar etmek isteyenler oldu. 


Şu ana kadar yaşlılardan toplam 239 bin çağrı aldık.

 

Sosyal medyada 1748 hesabın yüzde 65'i FETÖ-PKK bağlantılı. Sosyal medya hesaplarından 410 kişi yakalandı. 

 

211 bin 326 iş yeri yayınladığımız genelgeler sonucunda kapanmış durumda. Bunların kapalı olup olmadığını takip ediyoruz.

 

Şehirler arası yolcu trafiğinde yüzde 83 düşüş oldu. 15 büyükşehirde ortalama yüzde 65 oranında trafik yoğunluğunda düşme oldu. Toplu taşıma araçlarında 15 büyükşehir bazında yüzde 65'in üzerinde bir düşüş var. Bazı illerde yüzde 70 bazı illerde yüzde 80 düşüş var.

 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

 

Salgının yaygınlaşması ve ortaya koyacağı süreci hep birlikte izliyoruz. Almamız gereken tedbirler var. atacağımız adımlar var. vatandaşlarımız kendi OHAL'ini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya şimdilik belki de gerek olmayabilir. Ama süreç hızlı yayışı farklı bir noktaya giderse farklı tedbirler alınması gerekebilir.

 

KARABORSACILIK YAPANLARIN TEPESİNDEYİZ

 

66 ayrı ürünle ilgili suç duyurusunda bulunduk. Niteliksiz  ürün, fahiş fiyat ve karaborsacılık yapanların tepesindeyiz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Soylu, açıkladı!, Sokağa, çıkma, yasağı, mı, geliyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı