Haber Detayı
14 Haziran 2014 - Cumartesi 14:35
 
Başbakan Rize’de Reisle Görüştü !
Diğer Haberi
Başbakan Rize’de Reisle Görüştü !

Bir Dizi Açılış ve ziyaret için Rize’ye Gelen Başbakan Erdoğan, Toplu Açılış sonrası Rize Valiliğinde Doğuştan spastik engeli Başbakan Erdoğan Hayranı  Tarık Yanıkla bir araya geldi.

Doğuştan spastik engelli 18 yaşındaki reis lakaplı Tarık yanık için bugün kuşkusuz önemli bir gündü.Başbakan Erdoğan'ın Rize ,Trabzon ve Artvin İllerini Kapsayan bir dizi açılış ve ziyaret için geldiği ilimizde  bugün Rize Valiliğinin önünde Toplu açılış törenine katılıp halka hitap etti.

Tören bitiminde Rize Valiliğini ziyaret eden Başbakan Erdoğan burada kendisini bekleyen büyük hayranı doğuştan spastik engelli olan Tarik yanık ve ressam hocasıyla bir araya gelip hasret giderdiler.

Kısa bir süre başbakan Erdoğan’la bir araya gelen Reis tarik Yanık ,  görüşme sonrası Başbakan Erdoğan’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çevresinde İyi bir Fener bahçeli olarak bilinen Reis lakaplı Tarık Yanık  belki doğuştan spastik engelli ama , bir çok sağlam insandan daha duygulu ve yetenekli olduğu şüphesiz! Geçen yıl ümre ziyareti için kutsal topraklara giden Tarık , son Yıllarda merak sardığı  ressamlığını da hayli ilerletmiş durumda.

Atölyede hocasıyla  değişik tarzda  çizdiği resimleri görmek mümkün.Bu ay sonunda yaptığı eserler Açılacak  Resim sergisinde  sergilenecek.

(Osman Köseoğlu)

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Başbakan, Rize’de, Reisle, Görüştü, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı