Haber Detayı
03 Haziran 2014 - Salı 12:08
 
Başbakandan Müjde Üstüne Müjdeli Haber
Diğer Haberi
Başbakandan Müjde Üstüne Müjdeli Haber

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle; Sektöre yönelik üst üste müjdeler verdik. Kredi limitlerini düşürdük. Faiz oranlarını indirdik.

YA BU YOLLARI GÖR BE!

Eskiden şoförlerimizin yollarda neler çektiğini çok iyi biliyoruz. Bolu Dağı'nda yaz ya da kış şoförlerimizin nasıl dualar ederek oralardan geçtiğini, maalesef o yollarda ne kadar canımızın yitip gittiğini çok iyi biliyoruz.

2002 yılına kadar 79 yıl içinde bölünmüş yol uzunluğu 6 bin 500 km idi. Biz ise 17 bin Km'nin üzerinde bölünmüş yol yaptık. Bunun en yakın şahidi sizsiniz. Bu yolları birileri inatla görmüyor. Ya bu yolları gör be!

Şu anda bölünmüş yol uzunluğumuz 23 bin 100 km'ye ulaştı. Allah'a hamdolsun kaza sayısı azaldı. Özellikle de ölümlü kazalarda azalma oldu.

Uzun yıllar bitirilemeyen Bolu Dağı Tüneli için acaba burayı patates deposu mu yapsak şeklinde öneriler getiriliyordu biz geldik buranın parasını verdik ve bitirdik. Şimdi Bolu Dağı korkumuz var mı bizim? Yok...

Türkiye'yi tünellerle, viyadüklerle, köprülerle ve yollarla donattık. Birçok ilimizde trafik ciddi oranda rahatlatıldı.

3. Köprümüzün inşaatı önümüzdeki yıl bitecek. Buradan araçların yanı sıra trenler de geçecek.

Yaptığımız yatırımlarla özellikle siz şoför kardeşlerimizi memnun etmek istedik. Mevcut sorunlarınızın farkındayız ve çözüm üretmek için çaba sarf ediyoruz.

12 yılda huzur ve kardeşlik içinde hayaller gerçeğe dönüştü. Milli gelirimiz bakın ne seviyelere geldi. Ancak birileri bunu istemiyor. Türkiye'nin kalkınma yarışından uzaklaştırmak istiyorlar. Gezi olayları dediler, Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalıştılar.

SİZLERDEN RİCAM VERENLERİ UYARIN

17 Aralık ve sonrasında Türkiye'ye ve Türkiye ekonomisine kast eden bu paralel yapı en fazla esnafımızı istismar etti. Sadaka dediler, zekat dediler milyonlarca lira para topladılar. Biliyorum artık bir çok kişi bu ücretleri vermiyor. Ama sizlerden ricam verenleri de uyarın, vermesinler artık.

MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE!

Bir takım müjdeler açıklamak istiyorum. Bu düzenlemeler buradaki arkadaşlarımı da doğrudan ve dolaylı ilgilendiriyor.

Soma'da maden kazasında etkilenenlerin ve yakınlarına yönelik bir takım düzenlemeler yapılıyor.

Sigortalı bir işçi hayatını kaybettiğinde yakınlarına maaş bağlanıyordu ancak bu maaş için de belli süre çalışma şartı bulunuyordu. Bu şarttan dolayı da Soma'da hayatını kaybedenlerin yakınları söz konusu maaştan yararlanamamıştı. Biz bu şartı kaldırıyor ve o aileleri maaşa bağlıyoruz.

Madende hayatını kaybedenlerin prim borçlarını da siliyoruz. Maden kapalı olsa bile işçilerin maaşları yatmaya devam edecek. Soma'da hayatını kaybedenlerin yakınlarına istihdam zorunluluğu getiriyoruz. Madenciler için emeklilik yaşı 50'ye çekilecek. Yıpranma payı ile madencilerimizin 43 yaşında emekli olması da mümkün olabilecek

Vatandaşlıktan çıkanlara borçlanma hakkı getiriyoruz.

4 milyon vatandaşımızın borcunu yapılandırıyoruz.

Esnaf odalarına kesilen para cezalarını bir defaya mahsus olmak üzere siliyoruz.

Taşeronluk sistemini yeniden düzenliyoruz.

Yeraltı çalışanların yıllık ücretli izinlerini 4 gün arttırıyoruz. Günlük çalışma saatlerini de 6 saate indiriyoruz.

Sosyal Güvenlik prim alacaklarını yeniden yapılandırıyoruz.

Mükelleflerin vergi, askerlik para cezası, trafik para cezası, köprü ve otoyol cezaları yeniden yapılandırılıyor.

Vergi dairesindeki kredi ve harç alacakları yeniden yapılandırılacak.

Sigorta primlerine yönelik alacaklar yeniden yapılandırılacak.

haber7

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başbakandan, Müjde, Üstüne, Müjdeli, Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı