Haber Detayı
14 Haziran 2014 - Cumartesi 19:54
 
Başbakanın Helikopteri İnerken Kaza Yaptı! 3 Yaralı
Diğer Haberi
Başbakanın Helikopteri İnerken Kaza Yaptı! 3 Yaralı

Başbakan'ın helikopteri inerken kaza yaptı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Rize’den Artvin’e getiren Başbakanlıığa ait Oba adlı helikopter Artvin Şehir Stadyumu’na inişi sırasında kaza yapması sonucu biri polis memuru 3 kişi yaralandı.

Başbakan ve beraberindekileri taşıyan özel 3 helikopterin inişini görüntülemek isteyen basın mensupları  ve çevre güvenliği alan polisler, Artvin Stadyumunun yanındaki Olimpik Yüzme Havuzu inşaat sahasına yönlendirildi.

Başbakan’ı taşıyan helikopter, stadyuma inerken inşaat alanının üzerinden geçince büyük bir kargaşa yaşandı. İnşaat sahasındaki sac parçaları ve çeşitli inşaat malzemeleri pervanenin yarattığı aşırı rüzgar sebebiyle havalanınca bölgede bulunan gazeteci Orhan Sevinç, inşaat işçisi Cemal Doğan ile adı açıklanmayan bir polis memuru, yüz ve bacaklarından yaralandı.

Yaralılar çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı ve tedavilerinin ardından taburcu edildi. İnşaatta görevli işçiler, "helikopter İlk denemesinde inemedi. İkinci denemede inerken malzemeleri havalandırdı. Büyük tehlike atlattık" dediler.

Başbakan Artvin'deki törenlerin ardından tekrar helikopterle Trabzon'a hareket etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başbakanın, Helikopteri, İnerken, Kaza, Yaptı!, 3, Yaralı,
Yorumlar
Haber Yazılımı