Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 00:30
 
Başkan Gece yarısı çalışmaları yerinde inceledi.
Rize Haberi
Başkan Gece yarısı çalışmaları yerinde inceledi.

Rize'deki her şiddetli yağmurdan  sonra, özellikle Atatürk  caddesi Kazdal cami  önu , Cumhuriyet cadesi  ve Ekrem Orhun mahallesi  Okullar civarındaki  kanalizyasyonların calısmaması,  akarlarının yoğun yağmur sularını  tasıyamaması sonucunda ev ve isyerlerinin ve depolarının su baskınına maruz kalmaması için  Rize Belediyesi yoğun bir tempo içerisinde çalışmalarına devam ediyor. 


Zaman zaman su kesintisinin yaşadığı  şehirde gecenin geç saatlerinde su ve kanalizyasyon ekip ve ekipmanlarının calismalarına  bizzat Başkan Rahmi METİN  ve birim Müdürü Bünyamin NALKİRAN tarafından nezaret edildi.


Rize Belediye Başkan Rahmi Metin'le  yaptığımız söyleşide,  her iki cadde giderlerin boru çapiının mevcut giderlerin iki katı büyüklüğüne çıkartılarak ana menfezlere başlanacağını bu sorunun sehir esnafinin ve mesken sahibi vadandaslarımızın sıkıntısını ortadan kalkacağını söyledi.


Başkan Metin, belediyemizin su sebekesinin ( 450 km ) ve kanalizyasyon şebekesini imar planlarına işleyerek kayıt altına alınacağını saha  çalışmalardan sonra kazara  su şebekesinin zarar görmesinin engellenecegini belirtti.


Baskan Metin Çalışmalardan ötürü  Kazara  oluşan su arizalarindan dolayı,Rizeli hemşehrilerinin hoşgörüsüne sığındıklarını ve anlayış beklediklerini ifade etti.

Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: Başkan, Gece, yarısı, çalışmaları, yerinde, inceledi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı