Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 18:27
 
Başkan SAKAL Rize'de Yeni Seçilen Muhtarlara seslendi.
Rize Haberi
Başkan SAKAL Rize'de Yeni Seçilen Muhtarlara seslendi.

Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Sakal 

İl genelinde muhtarlık seçimlerinin çok demokratik bir ortamda geçtiğini belirten Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Sakal, “Huzur ve güven içerisinde seçimleri geride bıraktık. Seçilen ve seçilemeyen arkadaşlarımız oldu. Aramıza yeni katılanlar var. Herkes için bu yarışın hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşımız iradesini sandıkta özgürce gösterdi. Bazı muhtar oylarının aynı liste dahi olsa iki tane atıldığı görüldü. Bu nedenle çok fazla oy iptalleri oldu. Bir oyla kaybeden kazanan muhtarlar oldu. 1500’e yakın muhtar adayı vardı. Rize genelinde 550 muhtarlık için 1500 aday yarıştı. Seçimler mahalle köy il ve ülkemize hayırlı olsun. Seçilen muhtarlarımıza kolaylıklar ve başarılar  diliyorum. 5 yıl boyunca vaatlerini yerlerine getirmelerini temenni ediyorum.  

Yeni seçilen muhtarlara çağrıda bulunan Sakal, RİZE MERKEZDE 126 MUHTARLIKTAN 85’İNİN ÜYE OLDUĞU RİZE MUHTARLAR DERNEĞİ BİZİZ, YERİMİZ DOKTORLAR SİTESİ, VERGİ DAİRESİ ÜSTÜ 3 KATTADIR. Seçilemeyen muhtarlar  dernek üyeliğinden  düşmektedir. Yeni seçilen muhtarlarımızın  gelip derneğimize kaydolmalarını bekliyoruz. HER TÜRLÜ YARDIM, DİLEKÇE, VE  EVLİLİK İŞLEMLERİ,  KURUM İLİŞKİLERİ İLE İLGİLİ TECRÜBELERİMİZİ ONLARLA PAYLAŞIYORUZ. Biz muhtarlarımıza hizmet ediyoruz onlarda köy ve mahallelerine hizmet edecekler.  

Yeni seçilen tüm muhtarlarımızdan istirhamım; gelip Rize Muhtarlar Derneğine kaydolmalarıdır. Rize’de sağda solda konuşulanlara kimse kulak asmasın. RİZE’DE 22 SENEDİR, FAALİYETTE OLAN, KÖKLÜ YERİ YURDU BELLİ  TEK DERNEK RİZE MUHTARLAR DERNEĞİDİR. Her seçilen muhtarın derneğimize sahip çıkmasını arzu ediyoruz.” Dedi. 

Tüm eski ve yeni muhtarlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

RECEP SAKAL 

Rize Muhtarlar Derneği Başkanı 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, SAKAL, Rize'de, Yeni, Seçilen, Muhtarlara, seslendi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı