Haber Detayı
02 Ekim 2014 - Perşembe 20:55 Bu haber 332 kez okundu
 
Bayramda Hastanelerde Her Türlü Tedbir Alındı.
Diğer Haberi
Bayramda Hastanelerde Her Türlü Tedbir Alındı.

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla ülke genelinde hasta yoğunluğuna bağlı olası sorunların yaşanmaması için Bakanlığımız bir genelge yayımlayarak gerekli tedbirleri almıştır. 

Buna göre Bayram tatili süresince acil servislere başvuran tüm vatandaşlarımıza gerekli tıbbi ve cerrahi müdahalenin zamanında yapılabilmesi, kaliteli ve özenli tedavi hizmetlerinin sunulabilmesi için aşağıdaki tedbirlerin alınmasında fayda görülmüştür: 

·   Acil sağlık hizmetlerinin, 112 Komuta Kontrol Merkezi aracılığı ile İl Ambulans Servisi Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi ile koordinasyon sağlanarak verilecektir. 

·    Acil Sağlık Hizmetleri Çağrı Kayıt ve Operasyon Yönetim Sistemindeki verilerin sürekli güncellenmesi sağlanacaktır. 

·     Ambulans hizmetlerinde aksaklığa sebebiyet verilmeyecek şekilde gerekli organizasyon yapılacaktır. 

·   Acil servislerde, laboratuvar ve görüntüleme birimleri ile hasta yatırılan tüm kliniklerde yeterli insan gücü, tıbbi donanım, lüzumlu sarf malzemesi, ilaç, serum vb. ihtiyaçlar bulundurulacaktır. 

·     Gerek görüldüğünde insan kaynağı ve diğer ihtiyaçların takviyesi yapılacaktır. 

·   Nöbet hizmetleri, 24 saat kesintisiz hizmet sürekliliği esasına göre ve hizmet sunumunda hiçbir olumsuzluk ve aksaklığa meydan vermeden ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanacaktır. 

·   Acil yardım, laboratuvar, görüntüleme ve klinik hizmetlerinin verilmesinde görev ve sorumlulukları bulunan tüm kurum, kuruluş ve ilgili birim ve sorumlularına gerekli bildirimler önceden tebliğ edilecektir. 

·    Radyoterapi hizmetlerinin bayram tatilinde mağduriyete yol açmaksızın devamının sağlanması için gerekli önlemler alınacaktır. 

·    Diyaliz hizmeti verilen birimlerde hizmetler aksatılmayacak, hastaların tedavi planına uygun olarak sürdürülecektir. 

·    Evde sağlık hizmetlerinden yararlanan hastaların tedavilerinin aksatılmaması için gerekli tedbirler alınacaktır. 

Ayrıca Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından yol güzergâhlarında, kurban kesim merkezlerinde ve sınır illerimizde bulunan kamp bölgeleri ile son dönemde Şanlıurfa sınır bölgesinde artan sığınmacı sayısı nedeniyle, hizmet sunumunda aksaklıklara meydan vermemek için ek sağlık tedbirleri alınmıştır.

Sağlık Bakanlığı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayramda, Hastanelerde, Her, Türlü, Tedbir, Alındı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı