Haber Detayı
04 Ekim 2013 - Cuma 10:43
 
Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı Olacak
Diğer Haberi
Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı Olacak

GÜNGÖR SARAL AK PARTİ OF BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLACAK

Trabzon’un Of İlçesi Belediye Başkanlığı için Eğitimci Güngör Saral’ın Ak Parti’den aday adayı olacağı öğrenildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü mezunu olan Eğitimci Güngör Saral’ın, yaklaşık bir yıldır adaylık konusunda kendisine yapılan baskı ve istekler karşısında, 17 yıldır görev yaptığı Milli Eğitim Bakanlığındaki öğretmenlik görevinden istifa ederek, Of Belediye Başkanlığı için Ak Parti’ye başvuracağı öğrenildi. Güngör Saral’ın kendisine gösterilen yakın ilgi ve alakayı değerlendirerek, Oflulara daha iyi hizmet nasıl götürülebilir düşüncesi ile adaylık noktasına geldiği ifade ediliyor. 

Güngör Saral’ın, “Ak Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, Dünya Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye genelinde  açılım yaparken, biz de Of’ta  Saygıdeğer Hemşerilerimle  beraber  açılım yaparak,  Of Belediye Başkanlığı  için Ak Parti  aday adaylığımızı açıklayacağım”, dediği öğrenildi.

Eğitimci Güngör Saral’ın Ak Parti Of Belediye Başkan Aday Adaylığı konusunda, Bölümlü, Kıyıcık, Cumapazarı, Eskipazar, Uğurlu, Ballıca, Gürpınar Beldeleri ile Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat ilçeleri ve Of’un birçok köyünden insanların kendilerini arayarak, ziyaret ederek Of’a hizmet için kendilerini destekleyeceklerini ifade ettikleri ve Of Belediye Başkan Adayı olması konusunda baskı yaptıklarını bildirdi.

Güngör Saral’ın adaylığı konusunda, Trabzon, Bayburt, Rize, İstanbul, Ankara ve Of dışında yaşayan, diğer birçok şehirde bulunan Ofluların da destek verdikleri bilgisine ulaşıldı. Saral’a Uzungöl, Taşkıran ve Karaçamlıların da destek verdikleri biliniyor.

Güngör Saral’ın  Belediye Başkanlığına, Of Halkına  daha çok hizmet ve ’’Halkımıza hizmetin  Hakkımıza hizmet’’ olduğu anlayışı talip olacağı öğrenildi. Evli ve iki çocuk babası olan Güngör Saral’ın, yöremizin vazgeçilmez ürünü olan Çay sektöründe bir özel Firmada  Kalite kontrol Şefi olarak çalıştığı, daha sonra da Milli Eğitim Bakanlığında Rize Merkezde ve Of’ta 17 Yıl Kimya öğretmeni olarak görev yaptığı öğrenildi. Saral’ın, İnşaat sektörünün yanında, alt yapı, üst yapı ve çevre düzenlemesi konularında da çalışmaları olduğu biliniyor.

İnsanlarla iletişimi güçlü olan, Of’un ihtiyaçlarını bilen, sosyal kimliği ile tanınan Güngör Saral’ın, kısa bir süre içerisinde göreve başladığı Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Teknik Endüstri Meslek lisesinde ki yaptığı çalışmalar, okul aile birliği ve çevre halkı tarafından takdirle izlenilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanlığı, İçin, Aday, Adayı, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı