Haber Detayı
04 Haziran 2014 - Çarşamba 11:42
 
Ben M.Ali Karaca'nın Hak Ettiğini Düşünüyorum.
Diğer Haberi
Ben M.Ali  Karaca'nın Hak Ettiğini Düşünüyorum.

Rizeliler rahat olsun

Basın sözcüsü Aykut Ferah, “Hem teknik kadro hem de transfer için çalışmalarımız devam ediyor” dedi 

Hoca konusunda bu güne kadar büyük tecrübe yaşadıklarını belirten Ferah, “Ben Mehmet Ali Karaca'nın bu şansı hak ettiğini düşünüyorum" ifadesini kullandı

BİR LİSTE YAPTIK

Çaykur Rizespor’da teknik direktör bilmecesi devam ederken, basın sözcüsü Aykut Ferah hem teknik kadro hem de transfer için çalışmaların devam ettiğini belirterek, taraftarın ve camianın gönlünün rahat olmasını istedi. Transfer çalışmalarını teknik direktöre bağlı olarak yapmadıklarını sezon boyunca bunun çalışmasının yapıldığının altını çizen Ferah, "Uğur Tütüneker ile yollar ayrıldıktan sonra yönetim kurulu toplantısında bir liste yaptık. Listede olan isimler konusunda herkes yorumunu yaptı. Sonrada yetkiyi başkana verdik. Başkanda gündemde olan isimlerin biri için en yakın zamanda kararını verecek ve yolumuzu çizeceğiz" dedi.

KARACA HAK EDİYOR

Teknik direktör konusunda bugüne kadar büyük tecrübeler yaşadıklarının altını çizen Ferah, "Bu konuda başkanın vereceği karardan sonra iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Ben Mehmet Ali Karaca'nın bu şansı hak ettiğini düşünüyorum. Bir görev verilirse bu çok büyük bir görevdir. Ben üstünden geleceğini düşünüyorum. Ama çok büyük takviyeler de yapmalıyız. Bizde yönetim olarak yaşadığımız tecrübeleri iyi değerlendirip hem başarı da hem de başarısızlıkta destek çıkmalıyız. Karaca'nın olması ekonomik açıdan avantajlı gözüküyor ve ciddi katkı sağlar. Ancak uzun lig maratonun da bu yanlış bir adım olursa başarısızlıkta sonuçlanırsa daha fazla bir maliyet oluşur” dedi.

GÖRÜŞMELER YAPILDI

Geride kalan sezonda 15 maç kazanamadıktan sonra devre arasında çok ciddi transferler yaptıklarına dikkat çeken Aykut Ferah, “Bu durumda nakit akışı darma duman oldu. Ancak hoca değişikliği ile birlikte toparlanarak ligi 13. sırada tamamladık. Tüm bunlardan gerekli dersi alarak geleceğin adımlarını dikkatli bir şekilde atıyoruz. Başkanımız herkesin fikrini aldı ve bu konuda çok iyi düşünüp kararını verecek. Bir hafta içinde kararını verecektir. Mehmet Ali Karaca İstanbul'da. Kendisiyle de gerekli görüşmeler yapıldı. Elbette bu başka bir hocayla yapılan görüşme değildi. Ayrıca transfer de eksiklerimizi bildiğimizden nokta atışı yapacağız. Tüm bunlar için taraftarımızın desteğini bekliyoruz" dedi.

Alihan Telatar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ben, M.Ali, , Karaca'nın, Hak, Ettiğini, Düşünüyorum.,
Yorumlar
Haber Yazılımı