Haber Detayı
22 Eylül 2013 - Pazar 23:24
 
Beşiktaş-Galatasaray Maçı Tatil Edildi VİDEO
Spor Haberi
Beşiktaş-Galatasaray Maçı Tatil Edildi VİDEO

Beşiktaş-Galatasaray maçı tatil edildi

Hakem Fırat Aydınus, Beşiktaş-Galatasaray maçında çıkan olaylar nedeniyle maç tatil etti. Maçla ilgili kararı Futbol Federasyonu verecek.

Beşiktaş-Galatasaray maçının son dakikalarında taraftarların sahaya girmesi üzerine hakem Fırat Aydınus, yardımcılarıyla birlikte hakem odasına gitmişti. Hakem odasında yardımcılarıyla birlikte konuşan Aydınus, maçı tatil etti. Maçla ilgili kararı Futbol Federasyonu verecek

MAÇIN ÖZETİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ Yasa ne diyor?

Yaşanan olaylarla ilgili verilen ne yönde karar verilmesi gerektiği TFF Futbol Müsabaka Talimatı'nın 19. maddesinde düzenlenmiştir.

Bu maddede, 'Seyircilerin taşkın ve edebe aykırı hareketleri ile birlikte müsabakaya müdahaleleri sonucunda müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması,

hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder. Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali gerçekleştiren takımlardan birinin veya her ikisinin hükmen yenik sayılmasına karar verebilir. Ayrıca disiplin kurulları eylemlerin ağırlığına göre galibiyet halinde verilen puan kadar puan tenziline karar verebilirler.' denilmiştir.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beşiktaş-Galatasaray, Maçı, Tatil, Edildi, VİDEO,
Yorumlar
Haber Yazılımı