Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 21:01
 
BİLİM,BİLİM ve BİLİM...
Diğer Haberi
BİLİM,BİLİM ve BİLİM...

1992 de Erzincan da Mart ayında Deprem yaşandı.. Yüzlerce insanımızı kaybettik. Binlerce bina yok oldu.. Acıyı toplum olarak yaşadık. Ve rahmetli Valimiz Recep Yazıcıoğlu can hıraş çalıştı.. Ve Erzincan ayağa kalktı.. Dünya bankasından krediler buldu.. Alt yapı da hummalı çalışmayla Ülkemize örnek bir şehir gerçekleştirdi.. Gazetecilerle kaç kez gittik. Yerinde gördük çalışmaları. Şimdi nerede öyle Valiler? Ara ki bulasın???

Erzincan kentinin tüm atıklarını-evsel-,pis sularını bir merkez de topladı. Ve içme suyuna dönüştürdü. Şaşırdınız mı? İçme suyundan içtik. Yani evlerden gelen pis suların arıtılmış halini yudumladık.. Ve böylesine bir örnek Ülkemiz de ilkkez oldu. Erzincan da normal sular akmasa, Arıtılan pis su ihtiyacı  karşılıyor. Su normalse,arıtılan su tarım alanlarına veriliyor. Demek ki arıtma önemli. Karadeniz de önemli.

Ege de de. Hele Marmara da. Bilimsel çalışmadan uzak Ve alt yapıya önem vermeyenler Kentlerin canına okuyorlar. Taş-beton dağı yaptılar her yeri.. Ne utanmak var Ne sıkılmak. Ülkenin yeşil dokusunu griye çevirdiler.. Örneğin Rize de,  Prof.Dr. Şaban Şimşek gibi Saygı değerlerimizin dediklerine kulak asmıyorlar.. Yazık. Cehalet diz boyu. Utanma da yok. Ar da yok. Ruh da yok. Memleketin geleceğini düşünenlere saygı da yok. Rahmetli Valimiz Recep YAZICIOĞLU'nun Erzincan örneği Rize'ye yeter, Memlekete de yeter. Ama beyin gerek beyin.. Bilim,bilim ve Bilim gerek. Karadeniz cahillerce kirletiliyor.. Bunu durduracaklara da Cahilce karşı çıkılıyor. Türkiye Turizme inanıyorsa Çevreye inanıyorsa Alt yapı sorunlarını aşmalı. Evdeki pisliği de Sanayi deki pisliği de Teknolojik olarak Arıtmalı... Yoksa Turizmin de Canına ot tıkanacak. Denizlerin kirliliği de Hem ülkemize Hem insanımıza her alan da zarar vermeyi sürdürecek... Gelecekle ilgili projelerin de Arıtma olmayanların.. Beyinlerinde ki Kirliliğe  Bilimsel anlamda son vermelerini dilerim. Mustafa HOLOĞLU Rüzgarın OĞLU
Kaynak: Editör:
Etiketler: BİLİM,BİLİM, ve, BİLİM...,
Yorumlar
Haber Yazılımı