Haber Detayı
12 Haziran 2014 - Perşembe 23:21
 
Bir Kınamada Rize Medya Derneği Başkanından Geldi.
Diğer Haberi
Bir Kınamada Rize Medya Derneği Başkanından Geldi.

BİR KINAMADA RİZE MEDYA DERNEĞİ BAŞKANI TURGAY AYHAN'DAN GELDİ.

Rize Medya Derneği, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen’i; düzenlediği basın toplantısına Zaman Gazetesi temsilcisini “paralel yapı mensubu” diyerek almamasını kınadı.

Rize Medya Derneği (RİMED) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ayhan, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen’in davranışının hak ve özgürlüklere aykırı, bir belediye başkanına yakışmayan nitelikte olduğunu belirtti.

Ayhan, “Bir belediye başkanının görevi, seçildikten sonra, partili-partisiz gözetmeksizin toplumun her kesimine eşit mesafede durarak, aynı ölçüde hizmet götürmektir. Bir belediye başkanı, kendi partisinden ve düşüncesinden olmayan bir vatandaşına “hizmet götürmem” diyemeyeceği gibi, bir basın mensubunun da, kanunla belirlenmiş görevini ifa etmesine engel olamaz. Bölgemizde yaşayan, dün olduğu gibi, bugün de birlikte olduğumuz ve yarın da birlikte olacağımız meslektaşlarımızın, ortada yargı yoluyla isnat edilmiş bir suçları bulunmadan, siyasi bir malzeme ile yaftalanarak ayrıştırılmasını dernek olarak tasvip etmiyoruz. Kanunlar çerçevesinde vergisini ödeyen, yasal bir yayın organının ücret karşılığı temsilciliğini yapan meslektaşımızın siyasi bir yafta ile suçlanarak görevini yapmasına engel olunması, ne bir hukuk devletine, ne de toplumun her kesimine eşit mesafede durması gereken bir belediye başkanına yakışır. Dernek olarak Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen’i bu ayrımcı tutumundan dolayı kınıyor, görevinin toplumun her kesimini kucaklamak olduğunu hatırlatıyor ve en kısa zamanda meslektaşımızdan kamuoyu önünde özür dilemesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, Kınamada, Rize, Medya, Derneği, Başkanından, Geldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı