Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:47
 
BOMBA İDDİALAR. BANKA YÖNETİMİNDEN BAKANLIĞA DÖNÜYOR.
Siyaset Haberi
BOMBA İDDİALAR. BANKA YÖNETİMİNDEN BAKANLIĞA DÖNÜYOR.

Soylu ve Yıldırım Erdoğan’ın yardımcısı olacak" Bomba kulis haberi
 

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, gündem yaratan kulis bilgilerini köşesine taşıdı. Uğuroğlu'nun aktardığına göre; Fahrettin Altun Kültür Bakanı olacak, İçişleri Bakanlığı’na eski bakan Abdulkadir Aksu atanacak, Soylu ve Yıldırım Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcısı olacak.


Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yardımcısı Fuat Oktay’ın ağır bürokrasi yükü nedeniyle yeterli reform çalışmaları yürütemediği gerekçesiyle iki yeni yardımcı daha atanacağını yazdı. Uğuroğlu, bu konuda kulislere yansıyan iki ismin ise Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu olduğunu yazdı.


"Albayrak, Cumhurbaşkanı vekili olacak"


“Hükümet değişikliğinde merak ettiğiniz ilk isim kim biliyorum. Ancak sanmayın ki damat bey tenzili rütbe yapılarak hükümet dışında kalacak… Damat Berat Beyin yeni görevinin Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı yani cumhurbaşkanı vekili olacağı belirtiliyor” görüşünü savundu.


Diğer görevlendirmeler


Kulisleri aktaran Uğuroğlu, yazısında şunları kaydetti: Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın görevde kalacağı; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un Kültür ve Turizm Bakanı olacağı; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Hazine ve Maliye Bakanlığına kaydırılacağı vurgulanıyor.


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun görevde kalacağı; İçişleri Bakanlığı'na Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı ve İçişleri eski bakanı Abdülkadir Aksu'nun atanacağı; Tarım Bakanlığı'na ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin atanacağı kulislere yansıdı…

Kaynak: () - İnternethaber Editör:
Etiketler: BOMBA, İDDİALAR., BANKA, YÖNETİMİNDEN, BAKANLIĞA, DÖNÜYOR.,
Yorumlar
Haber Yazılımı