Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 20:24 Bu haber 473 kez okundu
 
Bu proje Rize’ye değer katacaktır.
Diğer Haberi
Bu proje Rize’ye değer katacaktır.

Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi Metin Rize Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek. Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, Meclis Başkanı Resul Okumuş, meclis üyeleri ve çay sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. 

Ziyarette konuşan Erdoğan, ‘’Bizler Rize’yi çok önemsiyoruz. Rize’nin gelişimi için çay sanayicileri olarak fikirlerimiz var. Herkesin derdi Rize’ye katkı sağlamaktır. Bu anlamda Borsa olarak 2014 yılında çay çarşısı projesini yaptık. Fakat bugüne kadar prosedürlerden dolayı hayata geçiremedik. Ama bu yıl proje onayımızı Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldık. Belediyemizle işbirliği içerisinde çay çarşısı projesini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz. Bu proje Rize’ye değer katacaktır’’ dedi.

 

Belediye Başkan Adayı Metin, ‘’Rize’nin önemli değerleri var bizler bunun farkındayız. Bu değerleri öne çıkarıp, Rize’yi marka şehir yapmak istiyoruz. Tabi önümüzde çözmemiz gereken sorunlar var. Çay sektörü Rize için çok önemli ama Rize’de çayımızı tanıtabileceğimiz mekanımız yok. Bu anlamda Çay Çarşısı Rize’ye gelen turistler için güzel bir mekan olacak. Rize’ye daha fazla turist getirebilmek için çalışmalar yapacağız. 11 aydan 4 aya kadar Rize’nin turizminden nasıl faydalanabileceğimizin çözümlerini bulmalıyız. Diğer önemli sorun tabi bütün Türkiye’nin de ana sorunu olan trafik sorunudur. Trafiği rahatlatabilecek çözümler üreteceğiz.  Uzman şehir planlamacılarıyla çalışıp Rize’nin şehir planlamasını yapacağız’’ dedi.

 

Ziyaret karşılıklı soru cevapla sona erdi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, proje, Rize’ye, değer, katacaktır.,
Yorumlar
Haber Yazılımı