Haber Detayı
11 Ekim 2013 - Cuma 18:04
 
Bu Yıl En Rahat Ve Huzurlu Yılımızı Yaşadık
Diğer Haberi
Bu Yıl En Rahat Ve Huzurlu Yılımızı Yaşadık

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, bu sezon 672 bin ton yaş çay aldıklarını söyleyerek, bu rakamın geçen yılki rakamlara göre 20 bin ton daha fazla olduğunu, 27 Nisan'da başlayan kampanyanın bugün itibari ile tamamlandığını belirten sütlüoğlu,ÇAYKUR Bu yıl En Huzurlu Yılını Yaşadı diyerek mutluluğunu dile getirdi

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, bu sezon 672 bin ton yaş çay aldıklarını söyleyerek, bu rakamın geçen yılki rakamlara göre 20 bin ton daha fazla olduğunu söyledi.

27 Nisan'da başlayan kampanyanın bugün itibari ile tamamlandığını belirtenÇaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu "2013 yılının özetini paylaşmak için buradayım. Sendikanın grev kararı ile başlayan sezonu, oldukça verimli ve sorunsuz bir şekilde geride bıraktık. Alınan grev kararı bölgede kaosa neden olacaktı.

Biz de vatandaşımızın sağduyusuna sığındık. Sağ olsunlar buna kulak verdiler ve grev kağıt üzerinde kaldı. Fabrikalarımız tam kapasite çalışarak üretim yaptılar. Bu şekilde birinci sürgünü tamamladık. İkinci sürgün ile beraber randevulu sistemine geçiş yaptık. Geçen yıl bu sistemin antrenmanını yapmıştık.

Oluşturduğumuz sms sistemi ile vatandaşımıza bilgilendirme yaparak soru sorduk. Müstahsilimizin de desteğiyle çok büyük bir sitem değişikliğini sancısız geçtik. Çay tarihimizin en sorunsuz ve en huzurlu dönemini geride bıraktık. Küçük üreticiler bir günde toplayıp çayını verdi. Her gün çay alım yerine gitmedi. Özel sektörü de büyük ölçüde bu sistem düzenledi.

Rahat bir şekilde vatandaş çayını verince geçen yıllara göre ucuz fiyata çayını satmadı. Geçen yıla göre bu sezon birinci sürgünde rekoltemiz 26 bin ton fazla oldu. Bu sezon çay alımımız 672 bin ton olurken geçen seneye göre 20 bin ton civarında fazla bir çay almış olduk" diye konuştu.

Çaykur için bu sene en önemli gelişmenin Didi' markalı soğuk çay üretimi olduğunu söyleyen Sütlüoğlu "Halkımız bu ürünü bağrına bastı. Çocuklar ve gençler bu ürünü çok sevdi. Genç nesille Didi sayesinde kucaklaştık. Bu ürün 58 milyon adet satışı ile bir rekor kırdı. Yeni çıkan bir ürünün bir anda rekor ürün satması ve yok satması görülmemiştir.

Üçüncü fabrikayı da devreye sokarak üretimimize devam ediyoruz. Yine ürünü yetiştirmekte zorlanıyoruz. Ürünümüzün satışı kolalı ve gazlı içecekleri de etkiledi. Aynı segmentte olan diğer markalar ağırlıkta üç büyük ilde satılırken, Didi'nin her ilde satışı yapılmaktadır. Piyasanın arzu ettiği ürünleri çıkartmaya devam edeceğiz. Bayram öncesinde 2,5 litre DİDİ'yi tüketicilerin beğenisine sunduk. Herkes kana kana içsin diliyorum" şeklinde konuştu.

2013 yılında kapasite artırma çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Sütlüoğlu "Gelecek yıl yeni bir fabrikamız daha devreye girecek. Mevcut fabrikalarımızda kapasite artışı için yatırımlarımıza devam ediyoruz, devam edeceğiz. Dünyanın en büyük en akıllı paketleme fabrikasının projesi bitmek üzere.

Sıradan bir fabrika değil. Çok çevreci ve çok kapasiteli bir paketleme fabrika olacak. Marka değerimizi yükseltecek fabrikanın ihalesini birkaç ay içinde yapmasını planlıyoruz. Turizm destinasyon merkezi olacak. Çayla ilgili her şeyi ziyaretçiler, gösteri ve animasyonlarla izleyecek, alışveriş merkezinde dinlenip çaylarını içebilecekler.

 

2015'in sonuna kadar bu fabrikayı tamamlama çalışıyoruz. Bunun yanında organik alanlarımızı genişleterek çayımızın tamamen organik yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Üreticilerimize desteklerimiz bu konuda devam edecek. Bizim tavsiyelerimizi müstahsilimiz uyması gerekmektedir" ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Yıl, En, Rahat, Ve, Huzurlu, Yılımızı, Yaşadık,
Yorumlar
Haber Yazılımı