Haber Detayı
04 Haziran 2014 - Çarşamba 21:18
 
Çaykur'a Uluslararası KALİTE Ödülü
Diğer Haberi
Çaykur'a Uluslararası KALİTE Ödülü

ÇAYKUR’UN ULUSLARARASI KALİTE ÖDÜLÜ

ÇAYKUR’un ürettiği 9 marka dünyanın en önde gelen Belçika merkezli uluslararası kalite sınıflandırma kuruluşu Monde Selection tarafından ödüle layık görüldü. Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Fransa’nın Bordeaux kentinde düzenlenen törenle ödülü aldı.

1961 yılından bu yana çeşitli gıda ve kozmetik ürünlerine kalite belgesi veren Belçika merkezli dünyanın en saygın kalite sınıflandırma kuruluşu Monde Selection kuruluşu bu yılda dünyada 40’ı aşkın ülkenin ürünlerini değerlendirdi. Uzun süren analiz ve incelemelerin ardından Çaykru’un aralarında Organik Hemşin Çayı, Tiryaki, Çaykur Siyah Süzen Poşet, Altın Süzen Poşet, Altınbaş ve Zümrüt Organik Yeşil çayın yer aldığı 9 ürün kalite ödülüne layık görülü. Fransa’nın Bordeaux kentinde düzenlenen törene katılan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 9 ürüne verilen kalite ödülünü aldı. Sütlüoğlu’na Çaykur Pazarlama Dairesi Marka ve Tasarım Şube Müdürü Miraç Mollamehmetoğlu ile Monde Selection bilimsel danışmanlığını yürüten Euro Çay Teknolojileri Yöneticisi Ozan Fidan ve Euro Çay danışmanı Prof. Dr. Mustafa Aslan’da eşlik etti.

DAHA ÜST SEVİYE KALİTE ÖDÜLLERİ ALMAYI HEDEFLİYORUZ”

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, verilen ödülün Çaykur için büyük başarı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Kalite bir malın satılabilmesi için olmazsa olmaz bir şattır. Biz Çaykur olarak kaliteyi daha da yukarılara çekmeye çalışıyoruz. Daha üst seviyelerde kalite ödülleri de almayı hedefliyoruz ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Gerek çayın hammadde de kaliteli olması gerekse üretim safhasının kaliteli olması için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz”

“DÜNYADA KALİTE İMAJI ÇOK ÖNEMLİ”

Çaykur’un dünya çapında 9 ürünün kalite ödülü almasının önemli olduğunu ifade eden Sütlüoğlu, “Çaykur çayımızı yeni yeni dünyaya tanıtmaya başladık. Bizimle bağlantı kurmak isteyenlerin sayısı artıyor. İhracatımızda her yıl istikrarlı bir şekilde büyüyor. Bu çalışmalarımızı sabırla ve uzun vadeli sürdürmemiz lazım. Bu tür ödüller kalite imajı açısından çok önemli. Malınızın kaliteli olduğuna dair bir kanaat yoksa malınızı satamıyorsunuz. Bunun yanında tanıtım çalışmalarını sürdürmemiz lazım”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çaykur'a, Uluslararası, KALİTE, Ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı