Haber Detayı
18 Eylül 2013 - Çarşamba 11:11
 
Çaykur Genel Müdüründen RTSO’ya ziyaret
Diğer Haberi
Çaykur Genel Müdüründen RTSO’ya ziyaret

Çaykur Genel Müdüründen RTSO’ya ziyaret

Damak tadına göre çay fidanı yetiştirildiğini belirten Sütlüoğlu, Japonyada kilosu 4000 dolara çay satıldığını, bu kalitede çayı üreten üreticilerin tarladan çıkmayarak büyük emek sarf ettiklerini söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulunan Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu çayımızın kalitesinin artırılması için çay bahçelerinin yenilenmesi ve üretilecek kuru çayın damak tadına göre çay fidanı yetiştirilmesinin gerektiğini vurguladı.

RTSO Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve yönetim kurulu başkan yardımcıları Şükrü Cevahir, Hüseyin Kutlu , Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Meral, Murat Artan, Ramazan Aydoğan, Ali Yaşar Er ve Yaşar Özdoğan ‘ın karşıladığı Genel Müdür Sütlüoğlu Çaykur’un, Ticaret ve Sanayi odasının üyesi olduğunu ifade ederek yeni yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu Ticaret ve Sanayi Odalarının çok önemli görevler ifa ettiğini belirterek “ Bizde Ticaret ve Sanayi Odamızla beraber her zaman yakın işbirliği içinde olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Sonuçta hepimiz Rize’mize ve ülkemize hizmet ediyoruz. Sayın başkanımıza ve değerli ekibine yakın diyaloglar ve destekleri için çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetime hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Kendileriyle karşılıklı fikir teatilerinde bulunacağız. Bizi, Rize’mizi ve bölgemizi ilgilendiren konularda görüşeceğiz. Bizim açımızdan bu görüşmeler ve toplantılar çok önem arz etmektedir.”

Son yurt dışı seyahatleriyle ilgili bilgide veren Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu “ Japonya, Çin ve Rusya da incelemelerde bulunduk Çok verimli bir gezi oldu bizim için. Çaykur’un tarihinde daha bu kadar faydalı bir çalışma yapılmamıştı. Japonya da 4bin dolara satılan çaylar gördük. Ancak bu çayların üretildiği bahçeler de özel çalışmalar yapılmakta. Çay bahçesindeki nem ve sıcaklığını ayarlamak için çay bahçelerine özel pervaneler yapmışlar. Çay üreticileri tarladan çıkmıyorlar. Çayın kalitesi için özel bir gayret ve emek sarf ediyorlar.”

Çayın kalitesine göre fidan yetiştirildiğini belirten Sütlüoğlu “Her kalitedeki çayın fidanı ayrıdır. Yeşil çayın fidanı ayrıdır. Bizde nasıp olur çay bahçelerimizi yenilemeyi gerçekleştirebilirsek üreteceğimiz damak tadına göre fidan dikeceğiz” dedi.

RTSO Yönetim kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu da Genel Müdür Sütlüoğlu’nun ziyaretinden mutlu olduklarını belirterek Çaykur’un bölgenin yaşam ve geçim sigortası olduğunu söyledi. Karamehmetoğlu “Sayın Sütlüoğlu’nun ilimiz adına, bölgemiz adına yapmış oldukları çalışmaları oda olarak yakından takıp ediyoruz. Çay sektörümüze çok önemli ivme kazandıracak olan alt yapı çalışmalarını başlattılar. Ürün çeşidi konusundaki çalışmalarının tamamlanmasıyla çayımızın gerçek değerine kavuşacağına inanıyoruz. Çaykur, ilimiz tüccarı açısından, odamız açısından Rize’mizin göz bebeği ve mutlak manada Rize insanımızın yaşam ve geçim sigortasıdır. Bu açıdan özellikle dikkat edilmesi gereken bir kurumumuzdur. Bu güne kadar Çay İşletmelerimizle oda olarak ilişkilerimiz son derece üst seviyede devam etti, genel müdürümüzle de artarak devam ediyor.”

Osman CAN
Kaynak: Editör:
Etiketler: Çaykur, Genel, Müdüründen, RTSO’ya, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı