Haber Detayı
26 Eylül 2013 - Perşembe 11:27
 
Çaykur Memurları Rektörden Anlayış Bekliyor
Diğer Haberi
Çaykur Memurları Rektörden Anlayış Bekliyor

ÇAYKUR MEMURLARI LOJMAN SÜRENİN UZATILMASINI İSTİYORLAR.         

Rize İslampaşa Mahallesinde Çaykur'a ait 100.yıl Çay Paketleme lojmanlarında ikamet eden Çaykur memurları bu günlerde bir hayli dertli.

RTEÜ tarafından lojmanları boşaltmalarının istenmesi ile büyük bir sıkıntıya düşen Çaykur memurları  2014 yılı Ekim Ayına kadar lojmanlarda kalabilmeleri için Rektörlükten müsaade istiyor

Bilindiği gibi Çaykur'a ait değişik fabrikalarda çalışan memurların ikamet ettiği 00 YIL Lojmanları, 100.yıl Paketleme Fabrikası,  Pazarlama Bölge Müdürlüğü ve Taşlidere Çay Fabrikası ile birlikte RTEÜ' ne devredildi..

Taşlidere Çay fabrikası binası kısa bir süre önce yıkılmasına rağmen,100 yıl Çay Paketleme fabrikasının yerine yenisi yapılmadan yıkılması mümkün gözükmüyor.

Yeni binanın yapılması, mevcut binada bulunan makine teçhizatının yeni binaya taşınması ve monta edilmesi en az iki veya üç yıllık bir zaman alacağa benziyor.

Eski Rektör Prf .Dr. Arif Yılmaz'ın  ÇAYKUR 100 yıl lojmanlarında ikamet eden memurlara bir yıl daha lojmanlarda kalmaları için müsaade edebileceğini sözlü olarak beyan etmişti.

Prf.Dr.Arıf Yılmaz in görevden ayrılmasından sonra göreve yeni atanan Rektör Prof.Dr. Huseyin Karaman'in lojmanların iki ay içinde boşaltılması için ÇAYKUR'a yazı yazması ikamet eden memurların bir yıllık ekonomik programını alt üst olmasına sebep oldu.

Gelişmelerden huzursuzluk duyan ve sıkıntı yaşayan memurlar yeni Rektör Prof.Dr.Huseyin Karaman'dan lojmanların boşaltılması için tanınan  iki aylık sürenin biraz daha uzatılmasını talep ediyor.

Yaklaşık 50 adet lojmanın bulunduğu 100 Yıl Paketleme lojmanlarında 200-250'ye yakın aile oturmaktadır. Üniversitenin lojmanlarında ÇAYKUR memurlarının ikamet etmesi belki sıkıntı yaratabilir, ancak Okulların açıldığı sonbahar ve kış döneminde ÇAYKUR Memurları ile eş ve çocuklarının bir süre daha lojmanlarda kalması için kendilerine 1 yıl daha müsaade edilmesi kaçınılmaz görülüyor.     

Bu arada lojmanlarda ikamet eden  memurların konu ile ilgili taleplerini bir dilekçe ile RTEÜ Rektörlüğene  sundukları ve 2014 Ekim ayına kadar lojmanlarda kalmaları için yeni Rektörden anlayış bekledikleri öğrenildi..

(www.rizeninsesi.net)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çaykur, Memurları, Rektörden, Anlayış, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı