Haber Detayı
05 Haziran 2014 - Perşembe 16:45
 
Çelik Rize İçin ÖZÜR Diledi.
Diğer Haberi
Çelik Rize İçin ÖZÜR Diledi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Rize’de HES protestosu sırasında jandarmanın müdahalesinde yaralanan Havva Bir’den özür diledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, “Başörtülü bacımıza saldırdılar” sözüne de yanıt veren Çelik, “Sadece başörtülü değil, kim benim bacımı sürüklerse benim onurumu sürükler demektir” dedi. Çelik, protestolara neden olan HES inşaatının da durdurulduğunu açıkladı.

AKP Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Çelik, şunları kaydetti:

“Rize’deki bir HES dolayısıyla gündeme olan bir konuya da açıklık getirmek isterim. HES inşaatının kendilerinin zarar verdiğini düşünen bazı vatandaşlarımız karşı çıkıyorlar. Bu protestolar karşısında bazı vatandaşların dövüldüğü bilgisi verildi. Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında değindiği konu hakkında şunu söylemek isterim. İster başı açık ister kapalı olsun kim benim bacımı saçından tutup sürüklemişse o hareketin bana yapılmış olduğunu söylemek isterim. Havva Bir bacımıza da geçmiş olsun dilerim. Vandallara değil halisane niyetlerle protesto yapan vatandaşımız kaba kuvvetten zarar gördüyse biz onları sahipleniriz. Şimşirli Köyü’ndeki HES inşaatı durdurulmuştur. Kılıçdaroğlu istediği için değil Başbakan’ın da uzun süredir takip ettiği bir konuydu.” Çelik, cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden çatı aday üzerinde değerlendirmelerin yürütüldüğü muhalefete yüklendi. Cumhurbaşkanı adayı olarak Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Gül’ün isimlerinin dışında kamuoyunda bir ismin konuşulmadığını dile getiren Çelik, muhalefeti başarısızlıkla suçladı. Çelik, bir fıkra anlatarak CHP ve MHP’yi eleştirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelik, Rize, İçin, ÖZÜR, Diledi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı