Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 00:31
 
Davutoğlu'nun A takımında Bir Rizeli. Korumalar çekildi.
Siyaset Haberi
Davutoğlu'nun A takımında Bir Rizeli. Korumalar çekildi.

Yeni parti kurma hazırlığı yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. İddiaya göre, Ahmet Davutoğlu ve ekibine Türkiye’deki terör tehditleri nedeniyle daha önce verilmiş olan polis korumaları, parti kurma hazırlıkları nedeniyle geri çekildi.


AK P İstanbul İl Başkanlığı’ndan istifa eden, Davutoğlu ekibindeki RİZELİ siyasetçi Selim Temurci’ye sordu. AK Parti İstanbul eski İl Başkanı Selim Temurci, iddiayı doğruladı.


Temurci’nin açıklamalarının tamamı şöyle:


“Ben il başkanlığından Sayın Cumhurbaşkanlığı’ndan müsaade isteyerek ayrılan biriyim. Bu siyasi yapıda olmak istemiyorum, diyerek ayrıldım ve ayrıldığım gün, İstanbul Emniyet Müdürümüze, ‘benim artık böyle bir vazifem yok. Dolayısıyla koruma olarak gönderdiğiniz arkadaşlarımızı ben istemiyorum, bu konuda gereğini yapın’ dedim. Bizim görev yapmış olduğumuz dönemde, gerek DHKP-C, gerekse farklı kanallardan birkaç kez kendi evim saldırıya uğradı, kurşunlandı. 15 Temmuz gecesi de evi kurşunlanan insanlardan biriyim ben. Bu kişisel olarak yaşadığımız olaylar. Sayın Emniyet Müdürümüz de, ‘Başkanım, biz kimleri korumuyoruz ki. Biz sizin ne yaşadığınızı biliyoruz. Bu konuda ısrar etmeyin, kararı bize bırakın. Koruma kararının nereye kadar uzatılacağını biz karar verelim’ dedi. Mustafa Bey’le (İstanbul Emniyet Müdürü) böyle bir hukukumuz olduğu için ‘Peki Mustafa Bey’ dedik ve kendisine bıraktık. En son yaklaşık 3 ay önce, ‘Bu arkadaşları ben istemiyorum, geri alın’ dedim. Ki normalde de ben koruma kullanan biri değilim. Koruma kararı çıkar, ama olağanüstü bir durum olmazsa ben korumaları kullanmam. 3-4 ay önce bu koruma kararı tekrar uzatıldı. Ne oldu en son... Bizim eski Ankara İl Başkanımız Nedim Bey (AKP Ankara eski İl Başkanı) bir televizyon programına katıldı. Ben daha önce Ruşen Bey’le bir program yapmıştım. Nedim Bey’in programından sonra kendisinin koruma kararının kaldırıldığını Nedim Bey bana bildirdi. Dün de bizim Konya Taşkent’te programımız vardı. O programdayken arkadaşlarımız aradı, ‘efendim sizin birkaç ay önce uzatılan koruma kararınız kaldırıldı’ denildi. Ben Konya’dayken bile yanımda polis yoktu, kullanmıyordum. Ama sonuçta bu devlet bizim yaşamış olduğumuz bazı saldırılara yönelik böyle bir karar almıştı ve uyguluyordu. Biz de olağanüstü bir şey olmayınca o arkadaşları çağırmazdık. Dün arkadaşlara şu bilgi veriliyor; İstanbul İl Emniyeti’nin bir tasarrufu değil. Direkt Ankara merkezden, İçişleri Bakanlığı tarafından kaldırılıyor. Biliyorsunuz, illerde koruma kararının uzatılması yönündeki karar İçişleri Bakanlığı’na gönderiliyor. İçişleri Bakanlığı da bunu ‘ben korumayı uzatmıyorum’ diyerek reddedebiliyor. Dolayısıyla 2-3 ay önce uzatılan karar İçişleri Bakanlığı’nca kaldırılıyor. Nedim Bey’e ve bize böyle bir uygulama yapılmış oluyor. Daha sonra Temel Bey’le (Saadet Partisi lideri) ilgili böyle bir şeyi duymuştuk. Bunlar bizi yolumuzdan uzaklaştıracak bir şey değil. Sadece, Türkiye’de siyasetin hangi noktalara geldiğini göstermesi açısından, ülkemiz adına üzüldük. Siyaset yapanların en büyük koruyucusun önce inancımız gereği rabbimiz daha sonra da milletimiz olduğuna inanan insanlarımız.”Odatv


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Davutoğlu'nun, A, takımında, Bir, Rizeli., Korumalar, çekildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı