Haber Detayı
13 Haziran 2014 - Cuma 12:20
 
Dereceye Giren Öğrencilere Ödül
Diğer Haberi
Dereceye Giren Öğrencilere Ödül

Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği

-Rize'de, "Tütün ve Tütün Ürünlerinin Zararları" konulu ilkokul öğrencileri arasında resim, ortaokul öğrencileri arasında şiir ve lise öğrencileri arasında kompozisyon yarışmaları düzenlendi.

Dünya Tütünsüz Günü etkinlikleri kapsamında Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi Tütün ve Madde Bağımlılığı Birimi  koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle il genelindeki tüm okullarda "Tütün ve Tütün Ürünlerinin Zararları" konulu ilkokul öğrencileri arasında resim, Ortaokul öğrencileri arasında şiir ve lise öğrencileri arasında kompozisyon yarışmaları düzenlendi.

Yarışmada Resim dalında TOKİ İlkokulu öğrencisi Esmanur Fil birinci, Kurtuluş İlkokulu öğrencisi Bestenaz Kaya  ikinci ve A.Mesut Yılmaz İlkokulu'dan Selim Can Üst ise üçüncü oldu. Şiir yarışmasında ise  Kurtuluş Ortaokulu Öğrencisi İrem Hazır birinci,  Alparslan Ortaokulu öğrencisi Mehmet Boran Yazıcı ikicinci ve Sesli Kaya Ziya Okutan Ortaokulu'dan  Miraç Kurtoğlu isimli öğrencide üçüncü oldu. Kompozisyon yarışmasında da Ekrem Orhon Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencisi Beyza Cayman birinci, Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencisi Derya Yılmaz ikinci ve Kalkandere Çok Programlı Lisesiden Hamide Yılmaz isimli öğrenci ise üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr.Faik Özşahin tarafından bir takım hediye ve teşekkür belgeleri taktim edildi. 

Özşahin, dereceye giren öğrencilerimizi göstermiş oldukları gayretten dolayı  kutlarım ve  başarılarının devam etmesini dileyerek," öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlerine bu tür etkinliklerin sağlıklı aile ve sağlıklı toplum oluşturmak amacıyla yapılmaktadır. Dumansız Hava Sahası oluşturalım, sigarayı bırakalım, sağlıklı yaşayalım" diye konuştu.           

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dereceye, Giren, Öğrencilere, Ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı