Haber Detayı
08 Ekim 2013 - Salı 18:47
 
Dinç Başkanlığa Adayım Dedi.
Diğer Haberi
Dinç Başkanlığa Adayım Dedi.

Dinç, Direksiyonu Geri İstiyor

Şehir içi Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Sultan Dinç Ocak ayında yapılacak olan Şoförler Odası Başkanlık seçimlerine aday olduğunu açıkladı.

Rize de Şöforler Odası Başkanının birileri tarafından göreve tutulduğunu söyleyen Sultan Dinç Ocak ayında aday olacağını söyledi.

Rize Şehir içi Minibüsculer Kooperatif Başkanı Sultan Dinç 53 Gazeteciler Derneğinde düzenlediği basın toplantısında Ocak ayında yapılacak olan Şöförler Odası Başkanlık seçimlerinde aday olacağını söyleyerek” Rize Şöförler Odası şöforlerin sendikası niteliğindedir. 30 Mart 2012 Tarihinde görevden alınan mevcut başkan, itiraz etmesine rağmen yapılan teftişte aynı karar verildi ancak halen görevinin başında.  Asliye Hukuk Mahkemesinde dava süreci devam etmekte” dedi.

Mevcut yönetimin göreve gelmeden odanın 3174 üyesi bulunduğunu ancak mevcut yönetimin üyeleri silmeye devam ederek bu rakamın 1560 lere düşürüldüğünü söyleyen Dinç “ İyidere, Derepazarı ve Gündoğdu beldesinin üyeleri sılındı. Buralarda hiçbir esnaf odası olmadığı için bu üyelerin silinmesi yasal değil” dedi.

Ocak ayı sonunda Şöförler Odasında yapılacak olan kongrede aday olacağını açıklayan Sultan Dinç  Şöför esnafinin sürekli  yanında olduğunu olmaya da devam edeceğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dinç, Başkanlığa, Adayım, Dedi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı