DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ
Haber
07 Ocak 2020 - Salı 19:55
 
DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ
Siyaset Haberi
DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ

İlçelerde bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı Pazar’da da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti.

 

AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Belediye Başkanı Ahmet Basa, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile partililer ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Avcı, burada kalabalığa hitap etti.

 

“PAZAR’DA DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ”


Pazar için en önemli projenin kentsel dönüşüm olduğuna dikkat çeken Muhammed Avcı, “Her ilçede yaptığımız önemli işler var. Pazar’da da önemli çalışmalarımız var. Bunları da en kısa zamanda bir nihayete kavuşturmak istiyoruz. Benim Pazar’la ilgili söyleyebileceğim en önemli konu burada bir kentsel dönüşüm yapmamız gerektiği. Gittiğim her yerde her Pazarlı meclisinde bunu özellikle ifade ediyorum. Pazar’ın meydanında da özellikle bunu söylemek istiyorum. Pazar bizim en eski ilçemiz. Çok özel bir tarihi ve kimliği var. Özel bir kültürü var. Bu kültüre binaen Pazar’ımızı biz mutlaka değiştirmemiz, dönüştürmemiz lazım. Tabi Pazar’ın bir Bakan’ı da var. Sayın Osman Aşkın Bak ile beraber burada çalışmalarımızı hep beraber sürdürüyoruz. Allah ondan da razı olsun. Ciddi bir emek veriyor.” dedi.

 

“PAZAR KAMUOYUNUN DESTEĞİ ŞART!”


Kentsel dönüşümün fikri aşama ve ikna aşaması olduğunun altını çizen Avcı, “Pazar’da kentsel dönüşümü ancak hep beraber el ele vererek başarabiliriz. Burada belediye başkanımıza çok büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Ama sadece belediye başkanıyla olmaz. Kentsel dönüşümü sağlayacağımız yerlerdeki vatandaşlarımızın da bu sürece mutlaka katkı vermeleri gerekiyor. Bu dönüşümü yapmak çok zor bir şey değil. TOKİ marifetiyle burayı biz kısa sürede Allah’ın izniyle yaparız. Ama dönüşümün en önemli aşaması fikri aşaması ve ikna aşamasıdır. Burada biz Pazarlı hemşerilerimizi ikna etmemiz lazım. Belediyemizin ciddi bir kararlılıkla sürecin arkasında durması gerek. Biz de siyaseten milletvekilleri olarak bu sürece destek vermemiz lazım ve bu dönüşümü burada mutlaka başarmamız lazım. Pazar’ın sahil kısmındaki binalara bakıyoruz. Pazar’ın aslı kimliğiyle, siluetine yakışmayacak derecede kötü gözüküyor. Pek çok ilçemizde binalarımızı değiştirdik, giydirdik ve dönüştürdük. Ama Pazar’da da bu dönüşüme mutlaka ihtiyacımız var. Rize merkezde belediye blokları dediğimiz en önemli yeri bir kentsel dönüşüme tabi tutuyoruz ve yeni bir çarşı yapıyoruz. Bu kararlılığı mutlaka Pazar’da da ortaya koymamız lazım. Bu anlamda Pazar kamuoyunun da desteğine ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

 

PAZAR SAHİL DOLGU PROJESİ BAKANLIKTA”


İlçede bir millet bahçesi projesi için imkan doğduğuna da değinen Avcı, “Pazar’daki Kızkulesi önü tünelden sonra ortaya çıkan kavis, karayolunun da konforunu bozuyor. Ulaştırma bakanımızla ben de görüştüm, Osman bey de görüştü. Hemen oradan düz bir şekilde ışıklara varabilecek şekilde bir tahkimat yapabilirsek Allah’ın izniyle orada geniş bir alana kavuşmuş oluyoruz. Hem de yolumuzu da standart bir hale getirmiş oluyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bununla ilgili de netice alırsak Pazar’ımızı bir millet bahçesine bu vesile ile kavuşturmuş olacağız.” dedi.

 

PAZAR ŞEHİR MERKEZİNE MAKYAJ


Kentsel dönüşümden bağımsız, şehir merkezindeki çarpık yapılaşmanın da düzeltilmesi için çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Avcı, “Dün İller Bankası genel müdürümüzü aradım. İlçe başkanımız da yanımdaydı. Sahilde kalan bölüm ayrı. Bu ana caddenin bütün sokak iyileştirmesini cepheleriyle beraber yapabiliriz biz. Ve inşallah şimdi belediyemiz talep yazısını yazacak İller Bankası Genel Müdürlüğü burada bir proje çalışması yapacak başından sonuna kadar caddenin. Pazar’ın ana merkezini bir dönüştürelim istiyoruz, bir kimliğe kavuşturalım istiyoruz. Bununla ilgili de ilçe başkanımız, belediye başkanımız süreci takip ediyor. Bizler de sürecin takipçisi olacağız. Buradaki çalışmayı da kısa sürede hazırlayıp tamamlamış olacağız.” diye konuştu. “PROJELER EL ELE VEREREK TAMAMLANACAK”


Pazar’a ayrı bir önem verdiklerine vurgu yapan Milletvekili Avcı, “Bunlarla birlikte Pazar’da detayına girmek istemiyorum, yığınla çalışma var. Ben sadece sizlerle büyük çalışmalardan birkaç başlığı sizinle paylaşmak istedim. Bunları en kısa zamanda sonuca vardırmamız lazım diye düşünüyorum. Pazar’ın bizim gönlümüzdeki yeri çok farklıdır. İnşallah o gönlümüzdeki yerine yaraşır bir şekilde bu değişim ve dönüşümü hep birlikte el ele vererek tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: () - Cengiz YILDIRIM Editör:
Etiketler: DÖNÜŞÜM, VE, DEĞİŞİM, İÇİN, KARARLIYIZ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ
DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ
DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ
DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ
DÖNÜŞÜM VE DEĞİŞİM İÇİN KARARLIYIZ
Yorumlar
Haber Yazılımı