Haber Detayı
07 Ekim 2013 - Pazartesi 10:37
 
‘Doyayim Pozlarundan’
Diğer Haberi
‘Doyayim Pozlarundan’

Size yaşadığımız çirkin olaydan bahsetmek istiyorum. Cumhuriyet Meydanı’nda muhabir arkadaşım Ekrem Balta ile birlikte yaşadığımız çirkin hadise bize bir olayı göstermiş oldu.

Aslında biz oraya diyanetle ortak çalışıyor gibi görünen AKP üye kayıt standını haber etmek için gittik. Evet, Kendilerine Ak Gençlik diyen kişiler hemen yanlarında bulunan Diyanet İşleri’ne ait standın merdivenine kurdukları Üye Kayıt Standıyla üye topluyor diye biz olayı ortak çalışma diye değerlendiriyoruz.

Biz haberi duyduğumuzda oraya koştuk ve bizim gördüğümüz pencereden insanların görmesini istedik. Fakat gördük ki insanlara karşı bizim penceremizi ötekileştirmek ve illegal hale getirmek isteyenler bu durumdan rahatsız oldu ve rahatsızlıklarını tavır ve basın dünyasına hakaret ederek dile getirdiler.

Basın dünyasına hakaret; Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Kerim Yazıcı ‘Burada Haber olacak bir şeyin olmaması lazım’ demesidir. Maalesef bu zihniyet zannediyor ki biz neyi ön görürsek o haber olur.

Ama başkan öyle değil ha. Öyle olmuyor bu işler. Biz aylık 500 tl reklam parasına kalem oynatan adam değiliz. Bizleri karıştırma. Sen kendi medyana git söyle o haber yapılacak yapılmayacakları. Biz neyi haber yapacağımızı iyi biliriz.

Başkanın yanımıza geldiğinde bize bakışları da ortadadır. İnanmayan sosyal medyadan görebilir videosu açık bir şekilde AK Parti’nin bu tip yöneticilerinin zihniyetinden uzak, ‘SANSÜRSÜZ’ yayınlanmıştır.

Yanımıza geldiğinde bize attığı bakışı sizde görünce bizimle aynı şeyleri düşüneceğinizden eminiz. ‘Heyt be dağların aslanı seni. Senin yanında Polat Alemdar Kim Ki?’

Rahmetli dedemin kabadayı gibi yürüyenlere bir sözü vardı o geldi aklıma ‘DOYAYİM POZLARUNDAN’.

Ak Gençlerin Başkanlarının yanımıza gelişinden anlaşılıyor ki o sabah kahvaltı esnasında Kurtlar Vadisi’nin fragmanını izlemiş ve izlediğinin de etkisinde kalmış.

Gel gelelim yanında olan kirli sakallı pembe gömlekli arkadaşa. Bir yazımda bu Rize ne çektiyse pembeliden çekti demiştim. Bu sefer pembeli farklı ama zihniyet aynı; Demokrasiyi baltalama çalışmaları.

O arkadaşımız bize yarın haberi önce bir okuyalım sonra görüşeceğiz demişti. Haberi okudu mu çok merak ediyorum. Ama bir dedikodu geldi kulağıma o okumadıysa bile o dedikoduya göre biri okumuş olmalı ki galiba ihraç edilmiş.

Eğer duyduğum dedikodu doğruysa adına üzüldüm. Kendilerinin yaptıklarına büyük Türkiye Davası adını veren bir oluşumdan eğer ihraç edilmişse, böyle bir davaya ters hareketleri olmuşsa gerçekten üzücü bir halde.

O bana orada el çırparak ‘haberi yapın, bir görelim, sonra görüşeceğiz’ demişti. Bende burada sizlerin önünde ona klavyeyedeki tuşlarıma basarak bir şey söylemek istiyorum. Görüşmeler başlasın.

Başbakanın memleketinde, Başbakanın partisine mensup gençlerin böyle bir engelleme yaparak demokrasiyi baltalaması Başbakanın ne kadar demokratik olduğunu sorgulatmaz mı? Bu tip tavırlar sergileyen insanlar daha ne kadar yıpratabilir partinizi. Farkında değilsiniz belki ama bence artık kendi yöneticileriniz hakkında da bir anket yapma zamanı geldi. Sokakta bu Ak Gençliğinizin başkanı ne kadar seviliyor bir görmek lazım.

Öneri benden takdiri size kalmış.

Ayrıca Pembeli arkadaşıma da yıllardır anlatmaya çalıştığım demokrasiyi kanıtladığı için teşekkür ederken başkana da ‘Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var’ sözlerini hatırlatıyorum.

Köşemde bahsettiğim kişiler hariç herkese saygılarımla.

Hasan Fehmi Demir

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Doyayim, Pozlarundan’,
Yorumlar
Haber Yazılımı