Haber Detayı
05 Haziran 2014 - Perşembe 16:12
 
Dünya Çevre Günü Fidan Dikimiyle Kutlandı
Diğer Haberi
Dünya Çevre Günü Fidan Dikimiyle Kutlandı

Dünya Çevre Günü Fidan Dikimiyle Kutlandı

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Rize Belediyesi ve Rize TOBB Fen Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği fidan dikim etkinliği Fener Mahallesi sahil dolgu alanında gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın şehir dışında bulunması dolayısıyla Başkan Yardımcısı Mustafa Altay, Rize TOBB Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Fatma Mertayak ve Rize TOBB Fen Lisesi öğrencileri katıldı.

53 öğrencinin katıldığı etkinlikte sahil dolgu alanında 53 adet meyve fidanı dikildi. Öğrenciler diktiği fidanların üzerine kendi isimlerini not ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Rize Belediyesi'ne fidan dikimi etkinliğine verdiği destekten ötürü teşekkür eden Biyoloji Öğretmeni Fatma Mertayak, "Dünya Çevre Günü münasebetiyle fidan dikme etkinliği düzenlemek istedik. Rize zaten çok yeşil bir şehir, biz de bu yeşilliğe meyve fidanları dikerek destek vermek istedik" dedi.

Kendilerini fidan dikerken gören insanlara örnek olacaklarını söyleyen Rize TOBB Fen Lisesi Öğrencisi Kübra Kürkçü, "Etkinliği düzenleyen herkese çok teşekkür ederim. Burada arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle birlikte çok güzel vakit geçirdik. Bizi bu şekilde fidan dikerken gören insanlar örnek alacaklardır. Düzenlenen bu etkinliğin çevre duyarlılığı oluşturacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünya, Çevre, Günü, Fidan, Dikimiyle, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı