Haber Detayı
30 Eylül 2013 - Pazartesi 18:26
 
En Uygun Olan Aday Adayını Aday Yapacağız.
Diğer Haberi
En Uygun Olan Aday Adayını Aday Yapacağız.

PAZAR VE FINDIKLI İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİ

AK Parti Rize İl Başkanlığı Tarafından Düzenli Olarak Gerçekleştirilen İl Danışma Meclislerinin Yanı Sıra İlçelerimizde de Aylık İlçe Danışma Meclisi Toplantıları Devam Ediyor.

Bir önceki gün Ardeşen ilçesi danışma meclisi toplantısına katılan AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ve AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, bir günde iki ilçeye konuk olarak bu ilçelerde düzenlenen danışma meclisi toplantılarına katıldılar.

Toplantıların ilk durağı olan Pazar ilçesine konuk olan AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ve AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar'a AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da eşlik ederken, Pazar ilçe Başkanı Adem Yıldız, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ve Pazar ilçe teşkilatı toplantıda tam kadro hazır bulundu.

Bir diğer ilçe danışma meclisi toplantısının adresi ise Fındıklı ilçesiydi. Buradaki toplantıya da katılan AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, İl Başkanı Hikmet Ayar ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'ya, Fındıklı İlçe Başkanı Fethi Velioğlu, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban ve AK Parti Fındıklı ilçe teşkilatı tam kadro ile eşlik etti.

Toplantılar İlçe Başkanlıkları toplantı salonlarında gerçekleşti ve toplantıların başlaması ile birlikte İlçe Başkanları aylık gerçekleştirilen çalışmalar ve teşkilatın yapısı konulu bilgiler verirken yaklaşan seçimlere AK Parti teşkilatları olarak hazır olduklarının altını çizdiler.

Gerçekleşen toplantılarda AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar " Kıymetli dava arkadaşlarım. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Hepinizin bildiği gibi önümüzde önemli bir seçim süreci var. Tabi ki de bu süreçte aday adaylıkları ve adaylık süreçleri yaşanacak. Biz bu süreçte en iyi adayı değil en uygun adayı seçmek durumundayız. Konjonktür el ve bölgesel şartlar gereği ve bütün faktörler ele alındığında o bölgede en iyi olan değil en uygun olan aday adayını aday yapacağız. AK Parti olarak bu zamana kadar girmiş olduğumuz bütün seçimlerden genel olarak zaferle ayrılmış bir teşkilat yapısına sahibiz. Önümüzde ki yerel seçimlerde de üzerinde duracağımız uygun aday kavramı ve hizmet ilkemizin devamlılığı ile yine zaferlere koşacağız. Millet olarak geçmişten günümüze gelinen nokta belli olmakla beraber bu gün sürdürülen çalışmalarımız tamamlandığında yayla yollarımızdan kayak merkezlerimize, üniversitemizden sağlık hizmetlerimize kadar tam bir cazibe merkezi halini almış olacağız" şeklinde konuştu.

Toplantılarda söz alan İl başkanı Hikmet Ayar ise " Partimizin her kademesinde görev yapan çok değerli kardeşlerim. 2002 li yıllarda memleketimizin halini hepimiz biliyorsunuz. O zamanlarda birileri bize deseydi ki 2013'lü yıllarda ülkemizde Ergenekon tarzında davalar sonuçlanacak ve bu günkü büyüme evresine geçilecek, şahsen ben inanmazdım. Dış politikada hiç yeri olmayan ülkemizin bu gün artık Türkiye ne diyor noktasına geleceğini söyleselerdi bize, ben yine inanmazdım. Ekonomi o günden bu güne gelecek deselerdi, Eğitim ya da sağlık bu hale gelecek deselerdi yine inanmazdım. Peki bizi o günlerden bu günlere getiren yüce Allah'a hamd etmeyecek miyiz. Elbette şükredeceğiz. Bu şükür sadece lafla olmaz. Bunu birazda icraatla yapmalıyız. Bizleri içerisinde bulunduğumuz bu güzel günlerin daha iyisine taşıması için icraat halinde olmalı ve çalışmalıyız" dedi.

Gerçekleşen toplantıların son bölümleri karşılıklı soru cevap ve güncel konuların değerlendirilmesi ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: En, Uygun, Olan, Aday, Adayını, Aday, Yapacağız.,
Yorumlar
Haber Yazılımı